Karşınızda HTC ONE M9 Modeli

HTC’nin son gözdesi One M9 geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Dış görüntüsüyle M8 modeline benzerliği gözlerden kaçmazken, birçok yönüyle alıcılarını memnun edecek gibi duruyor.

Genelde telefonda oyun oynayan kullanıcılara hitap eden M9, bir önceki modeline göre bataryası geliştirilmiş ve hızlı şarj özelliği eklenmiştir. Kullanıcılar böylelikle yarım saatlik bir sürede bataryalarını yüzde altmış şarj edebilecekler.

1 Mart 2015’te Barcelona’da düzenlenen etkinlikte tanıtılan HTC One M9, 30 Mart itibariyle hızlı bir şekilde Türkiye’de satışa sunuldu. HTC One M9, HTC One M8’in güncellenmiş bir varyasyonu dersek yanılmış olmayız. Yani One M9, baştan aşağıya yeniden yapılmış bir telefon değil.

İşlemci tarafında  ile güçlenen One M9, ayrıca DDR4 formundaki 3 GB’lık RAM ile farkı açıyor.Performans anlamında One M8’in oldukça ilerisinde olan One M9, kamera tarafından da güncellemelerden nasibini almış. Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisi oldukça merakla beklenen bir işlemciydi.

Toplamda 8 çekirdekten oluşan ve donanımsal olarak 64 bit destekleyen bu işlemci, desteklediği teknolojilerle dikkat çekiyor. Tabi bu işlemciye duyulan heyecanı biraz törpüleyen bir detay da yok değil. O da işlemcinin biraz sıcak çalışması.

HTC One M9
HTC One M9

 

HTC One M9 Eksikleri İle de Ön Plana Çıkıyor

Her ne kadar bazı aksaklıkları olsa da HTC One M9 üstün teknolojisiyle göz dolduruyor. Görülen aksaklıkları firmanın kısa sürede giderileceği söylenirken, diğer akıllı telefonlara nazaran meraklılarının ilgisini fazlasıyla çekmeyi başardığı söylenebilir.

Fiyat açısından rakiplerini yakalamayı başaran HTC One M9, kullanıcılar tarafından da hak ettiği değerini bulacağını umuyoruz. HTC One M9’un Barcelona’da yapılan tanımında çekilmiş ön inceleme videoları da ilgilenenler için akıllarındaki soruları giderecektir.

 

http://shiftdelete.net/htc-one-m9-incelemesi-59507

Karşınızda HTC ONE M9 Modeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir