Kasap Döner Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlıyor

Kasap Döner tarafından yapılan açıklamaya göre firma 2018 yılından itibaren dijital para birimi olan Bitcoin ile ödeme almaya başlayacak.

Kasap Döner Genel Müdürü Bahar ÖZÜRÜN tarafından yapılan açıklamaya göre firma 2018 yılı itibari ile şubelerinde Bitcoin ile ödeme almaya başlayacak.

Bahar Özürün tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde oldu. ”Enflasyon riski düşük, kullanımı basit, para transferi işlemlerinde güvenilir, hiçbir aracı olmadan direkt iki kişi arasında çalışan ve küçük bir hafıza kartında bile taşınabilen bu uygulamaya geçmekten dolayı çok mutluyuz”

 

Kasap Döner - Bitcoin Ödeme Sistemi

 

Sanal Cüzdan Kullanılarak Ödeme Yapılacak

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren ve ciddi rakamlara ulaşmayı başaran Bitcoin sistemi yurtdışında birçok firma tarafından Ödeme Aracı olarak kullanılmaya başlandı.

Gerek Telefon veya Bilgisayarınız gerekse de Online Servisler üzerinden oluşturabileceğiniz Sanal Cüzdanlar ile Bitcoin üzerinden işlem yapmanız mümkün olabilecek.

Oluşturulan bu sanal cüzdan sistemi ile de gerek Kasap Döner gerekse de sektörde Bitcoin ile ödeme almaya başlayacak diğer firmalara anlık olarak ödeme yapmanız mümkün hale getirilmiş oluyor.

 

Kasap Döner Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlıyor

 

Bazı Firmalar Halen Sürece Mesafeliler

Bitcoin ile ödeme almak aslında oldukça kolay. Ancak birçok firma sürece daha mesafeli duruyor.

Çünkü çok hızlı bir şekilde değer kazanabiliyor veya değer kaybedebiliyor. Örneğin 1.000 TL değerindeki bir ürünü Bitcoin ile satan bir firma daha müşteri mağazadan çıkmadan 500 TL’de ekstrandan kazanç da etmiş olabiliyor 500 TL zarar etmişte olabiliyor.

Bu sebeple de özellikle kar marjları düşük olan sektörlerde Bitcoin ile ödeme almaya başlamak ciddi bir risk anlamına gelebiliyor.

İlerleyen dönemlerde Bitcoin sisteminin daha düşük aralıklarla hareket etmeye başlaması ve belirli bir düzeni yakalaması durumunda birçok firmanın Bitcoin Ödeme Sistemlerine geçiş yapmasını beklemek yanlış olmasa gerek.

Kasap Döner Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir