Kavisli Ekranı İle LG G Flex Modeli Resmiyet Kazandı

Tasarımsal anlamda artık belli sınırların dışına çıkmak isteyen Samsung firmasından sonra LG firması da LG G Flex modeli ile Kavisli Ekrana sahip ilk Akıllı Telefon Modelini duyurdu.

6 inçlik bir ekran ile arşımıza çıkan LG G Flex modeli 160,5 mm uzunluk, 81,6 mm genişlik ve 7,9 – 8,7 mm arasında değişen kalınlığı ile pazardaki rakiplerinden biraz daha farklı bir kasa yapısı sunmayı başarmış durumda.

Full HD Ekran yerine 1280*720 piksellik HD Ekrana sahip olacak olam modelde diğer detaylar ise pazardaki en üst seviyelere yakın olarak tercih edilmiş durumda.

Qualcomm MSM8974 SnapDragon 800 serisi 2.3 GHz’lik 4 Çekirdekli bir işlemci ile pazara çıkacak olan modelde Adreno 330 serisi GPU ve 2 GB LP-DDR3 Ram kullanılmış durumda. Arka kısımda 13 MP lik bir kamera kullanan LG firması ön kısımda ise 2.1 MP lik bir kameradan yana tercihini kullanmış durumda.

Kavisli Ekranı İle LG G Flex Modeli Resmiyet Kazandı
Kavisli Ekranı İle LG G Flex Modeli Resmiyet Kazandı

Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ile kaşımıza çıkan G Flex modeli 32 GB Dahili Depolama alanına ve 64 GB’a kadar arttırılabilir MicroSD Kart girişine sahip olarak kullanıcıya sunulacak.

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 ve NFC (Near Field Communication) gibi güncel teknolojilere ev sahipliği yapan akıllı cihaz, ayrıca Hi-Fi (24 bit / 192 kHz) düzeyinde ses kalitesi iddiası taşıyor.

3,500 mAh’lik bir batarya tercihi ile pazara çıkacak olan modelin HD Ekran kullanması sebebiyle batarya tüketimine oldukça cimri bir yapıya sahip olması bekleniyor.

 

LG G Flex Modeli Kendi Kendini Tamir Edebilecek

 

LG G Flex modelinde kullanılan arka kpaka pazarda biraz daha farklılık yaratma çabası ile oldukça önemli bir detay ile süslenmiş.

LG kanadı G Flex modelinde kullandığı kapağa kendi kendini tamir edebilme özelliği eklemiş. Yani cihazın arka kapağında meydana gelen Kılcal Çiziklr zaman içerisinde cihaz tarafından yok edilebiliyor.

Tabi ki çok büyük bir teknolojik gelişim olmasa da kullanılan meteryalin bu alanda bir meteryal olarak seçilmesi ilerleyen süreçte diğer markaların da kendi kendini tamir edebilen kasa ailelerine geçmesine sebep olabilir.

 

LG G Flex Modeli Sadece Güney Kore’ye Özgü Olabilir

 

İlk etapta Güney Kore pazarında satışa çıkacak olan LG G Flex modeli daha sonrasında gelen taleplere ve cihaza olan ilgiye göre Global Pazarda da satışa çıkacak veya çıkmayacak.

Kavisli Akıllı Telefon modelleri arasındaki yerini alacak olan Phtablet serisindeki LG G Flex modelinin ülkemizde satışa girmesi ise oldukça zor gibi görünüyor.

 

Kavisli Ekranı İle LG G Flex Modeli Resmiyet Kazandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir