Kent Kart Mobil Uygulamasını denediniz mi?

Ulaşım gün içinde bizim için en çok sorun haline gelen ve günlük hayatımıza büyük etkisi olan bir konudur. Dışarı çıktığımızda bir yere gideceksek öncelikle yolun durumunu düşünürüz, otobüs saatine bakar ona göre hareket ederiz. Şehir trafiğinin anlık durumuna göre farklı ulaşım araçları seçerek ulaşımımızı kolaylaştırmaya çalışırız.

Akıllı telefonları kullanarak günümüzde her türlü sorunumuza ya da işimize çözüm buluyoruz. Uygulamalar sayesinde birçok şeyi cep telefonunda kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Ulaşımı kolaylaştırmakta artık cep telefonumuzla mümkün. Birçok şehirde kullanılan Kent Kart ulaşım kartlarına uygun geliştirilen Kent Kart Mobil uygulamasıyla günlük hayatınızdaki ulaşım sıkıntısına çözüm geliyor.  Uygulama Adana, Alanya, Antakya, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, İnegöl, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Sivas ve Yozgat illerinde geçerlidir kullanımı ise çok kolaydır. Uygulama indirme programınızdan Kent Kart mobil uygulamasını indiriyorsunuz bağlı bulunduğunuz tanımlı şehri seçiyorsunuz ve tüm otobüs hatları duraklar ve saatleri artık cep telefonunuzda oluyor.

Kent Kart Mobil Uygulaması
Kent Kart Mobil Uygulaması

Kent Kart Mobil uygulaması ile kent kart numaranızı girerek bakiyenizi sorgulayabiliyorsunuz böylece dolum noktalarına gitmeden bakiye hesabınızı biliyorsunuz. Yolcu bilgilendirme butonuna ise bulunduğunuz durak numarasını ya da otobüs hattını girerek gidiş yönünüzü tıklıyorsunuz ve beklediğiniz otobüsün nerede olduğunu, kaç dakika sonra geleceğini öğrenebiliyorsunuz. Bu sayede diğer alternatif otobüsleri değerlendirebiliyor bekleme saatinizi bilmiş oluyorsunuz. Bunları yapabilmeniz için ise ihtiyacınız olan tek şey internet sağlayıcısı çünkü bilgiler GPS üzerinden ve şehirlerin İnternet sitesi üzerinden size yönlendirilmektedir.

Kent Kart Mobil Uygulamasını denediniz mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kentkart indiremiyorum

    Cevapla