Kies Gidiyor, Smart Switch Geliyor

Samsung, veri alışverişinde bulunmak için kendi geliştirdiği Kies isimli programı tercih ediyordu ama Kies birçok kullanıcı tarafından fonksiyonel olmaması, yavaş bağlantı kurulması ve hata vermesi sebebiyle sürekli eleştiriye maruz kalıyordu.

Samsung bu eleştirileri önemsemiş olacak ki, yeni piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde Kies kullanılmayacağı, bunun yerine Samsung’un geliştirdiği SmartSwitch programının kullanılacağı bilgisi alındı.

Google Play Store ve Samsung Apps’ten indirilebilen mobil sürüm ve Samsung’un sayfasından indirilebilir olan Smart Switch, daha gelişmiş yedekleme seçenekleri, basit bir arayüz ve daha fazla hız sloganlarıyla çıkmış durumda.

SmartSwitch’ in gündeme gelmesiyle, Samsung telefon modellerini sırf Kies programının işlevsizliği sebebiyle tercihleri arasına almayan kullanıcı kitlesinin de Samsung tarafından kazanılması hiç zor görünmüyor.

sdfasfa-45

 

Hele Samsung vadettiklerini gerçekleştirmeyi başarırsa, akıllı telefon piyasasındaki yerini sağlamlaştıracak bir adım daha atmış ve rakiplerine yeni hamleler yapma zorunluluğu yaşatacak gibi duruyor. SmartSwitch programının kullanıcı tepkilerine göre geliştirileceği tahmin ediliyor. Galaxy ve Galaxy Edge’ yi tercih etmek için bir sebep daha!

sdfsdf-44

 

Kaynak: http://shiftdelete.net/galaxy-s6-ve-s6-edge-icin-kies-devri-bitti-59628

Kies Gidiyor, Smart Switch Geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir