Kim Aramış Mesajları Ücretli Hale Geliyor (Turkcell – Avea – Vodafone)

Mayıs ayı içerisinde Operatörler tarafından başlanacak olan yeni uygulama ile Telefonunuz Kapalı İken Arayanların Bilgisinin Geldiği Kim Aramış mesajı için 49 Kuruştan başlayan fiyatlandırmalar ile ödeme alınacak.

Şu aşamada Vodafone firması Ücretsiz olarak servisi devam ettireceği bilgisini vermiş durumda. Turkcell ayda 49 Kuruş, Avea ise 79 Kuruş luk bir ödeme almaya başlayacak. Kısacası Vodafone dışında diğer operatörlerde Arayanı Bil yada Kim Aramış Servisleri Ücretli hale gelmiş olacak.

Kim Aramış ve Arayanı Bil Servisleri Ücretli Oluyor
Kim Aramış ve Arayanı Bil Servisleri Ücretli Oluyor

Turkcell Kim Aramış Servisi Ücretleri – Üyelik ve İptal İşlemleri

Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre aylık olarak 49 Kuruş ücretin alınacağı sistem bir anlamda Aylık Ödemeli olacak. SMS Başına 49 Kuruş alınmayacak olan sistemde her ay Bakiyenizden yada Faturanızda 49 Kuruşluk bir ödeme tahsil edilecek. Dileyen servisi kapatabilecek.

Servisin Ücretli olarak hizmete başlama tarihi ise 20 Mayıs 2012 tarihi olarak belirlenmiş durumda. Yani Turkcell 20 Mayıs tarihinden itibaren Kim Aramış servisi için ayda 40 Kuruşluk bir ödeme almaya başlayacak.

Kim Aramış servisine Üye Olmak veya Üyelik İptali için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

 • KIMARAMIS AKTIF yazıp 7777’ye gönderdiğinizde, aktivasyon işleminizi yaptıktan sonra, KimAramış servisi, telefonunuz kapalı olduğu anda otomatik olarak devreye girer. Yani kullanmak için herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek kalmaz.
 • IPTAL KIMARAMIS yazıp 7777’ye SMS göndererek, 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kullanıma açma/iptal işlemleri 1 gün içinde en fazla 3 kez yapılabilir.

 

Vodafone Telesekretes Servisi 7542 (Arayanı Bil) Servisi Ücretleri – Üyelik ve İptal İşlemleri

 

Vodafone firması henüz resmi anlamda bir fiyatlandırma yapmamış durumda.  Yani henüz firma tarafından bu konuda bir ücret talebi yok.

Vodafone kullanıcıları bu servisi ÜCRETSİZ olarak kullanmaya devam edecekler gibi görünüyor.

 

Avea Arayanı Bil (Kim Aramış) Servisi Ücretleri – Üyelik ve İptal İşlemleri

Avea firması Arayanı Bil adındaki servisi için şu aşamada Aylık 79 Kuruş ücret almaya devam edecek. Yani telefonunuz kapalı iken gelen aramaların size ulaştırılmasını istiyorsanız aylık olarak Avea firmasına 79 Kuruş ödeme yapmanız gerekiyor.

Arayanı Bil İptali veya Üyeliği için aşağıdaki işlemlerden birisini yapabilirsiniz.

 • SMS’le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ARAYANIBIL ACIK” yazıp, iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.
 • ArayanıBil servisini her durum için aktifleştirmek için “ARAYANIBIL ACIK” yazıp 5555’e gönderdikten sonra aşağıdaki tuşlamayı yapabilirsiniz: Aktif etme **21*05559477070# Gönder — İptal etme ##21# Gönder
 • ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yapabilirsiniz
 • ArayanıBil işlemlerinizi, Avea İletişim Merkezlerine talebinizi ilettikten sonra, sistem üzerinden size gönderilen SMS’i onaylayarak da yapabilirsiniz.

 

Kim Aramış Mesajları Ücretli Hale Geliyor (Turkcell – Avea – Vodafone)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 17 Mayıs 2012, 19:11

  Her şeye para vermeye alıştık zaten buna da versek çok fazla etkilemez herhalde. Zaten kullanmıyorum gerçi bu servisi. Facebook bile paralı oldu bunlar almasa ottan şeylerden şaşardım.

  Cevapla
 2. 1.21 krş verginin kaldırılmasından sonra almaları gereken ücret şaşmayın bu kadar

  Cevapla
 3. 28 Mayıs 2012, 01:30

  İnanmıyorum ya bu ne böyle her şeyden para almaya çalışıyorlar. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Bence böyle bir şeyin olmaması gerek.

  Cevapla
 4. Hadi Aveayı biliyoruzda, TÜRKCELL’e Yazıklar olsun başka hiç bir şey demiyorum.

  Cevapla
 5. 7 Eylül 2016, 01:53

  Böyle bir saçmalık görmedim zaten faturalarimiza yeteri kadar vergi yukluyorlar arayani bil bunuda ücretli yapması benim kesin vodafone den başka operatore gecmem gerektigini birkez daha gosterdi

  Cevapla
 6. 9 Nisan 2018, 09:51

  Vodafondan az önce mesaj geldi 2 tl olacakmış bu servis. Kontörlü hat vergisini kaldırın o ozaman arkadaş böyle saçmalık olabilir mi. Hat kullsnum vergisi bile 1.80 krş. Kaldıki bena ulaşamayan beni bir daha arasın. Bunun için bu parayı ödemem ben Düşünün aşağı yukarı 20 milyon aboneleri varsa aylık 2 tlden adamlsr resmen vurgun yapıyor. Sizde iptal edin. Lütfen bilinçlenelim

  Cevapla