Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, SMS Göndermek Ucuzluyor

Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, SMS Göndermek Ucuzluyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yeniden elden geçirilen Kısa Mesaj Bağlantı Ücretlerinde %75 oranında indirime gidilerek, operatörlere daha uygun fiyatlı SMS İletme imkânı sağlanmış oldu. BTK tarafından sil baştan yapılan ücret tarifesi ile mesaj başına Avea için 1,87 kuruş olan ara bağlantı ücreti 0,47 kuruşa, Vodafone için 1,73 kuruştan 0,43 kuruşa, Turkcell için […]yorumlar.net

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu () tarafından yeniden elden geçirilen Kısa Mesaj Bağlantı Ücretlerinde %75 oranında indirime gidilerek, operatörlere daha uygun fiyatlı İletme imkânı sağlanmış oldu.

tarafından sil baştan yapılan ücret tarifesi ile mesaj başına Avea için 1,87 kuruş olan ara bağlantı ücreti 0,47 kuruşa, Vodafone için 1,73 kuruştan 0,43 kuruşa, Turkcell için ise 1,70 kuruştan 0,43 kuruşa indirildi.

tarafından web üzerinden yapılan açıklama ile kamuoyunu duyurulan indirim sonrasında özellikle Turkcell, Vodafone ve Avea gibi operatörlerin “ Her Yöne ” paketlerinin artması bekleniyor.

1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni tarifelerin kullanıcıya yansımaları ise 1 Temmuz 2013 tarihinden sonra olacaktır.

  Vodafone Güvenli İnternet Sistemini Kullanıcılarına Sunmaya Başladı
Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, SMS Göndermek Ucuzluyor
Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, Göndermek Ucuzluyor

BTK tarafından alınan ve 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanılan bu çalışma ile aslında Operatörler Arası Bağlantı Ücretleri kaleminin iyice kısılmaya başlandığını görebiliyoruz.

Bu sistem ile ilerleyen BTK bir anlamda yakın dönemde Ara Bağlantı Ücretlerini silerek sıfırlamaları, bu sayede her yöne paketlerin yaygınlaşması da beklenebilir.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. bu gerçekten iyi bir haber. imkan olsa keşke bedava olsa. cep telefonu operatörlerine haybeye para vermekten bıktık artık. gerçi bu mecburi indirimi başka yerlerden yine bizden çıkartırlar gibime geliyor….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status