Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, SMS Göndermek Ucuzluyor

Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, SMS Göndermek Ucuzluyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yeniden elden geçirilen Kısa Mesaj Bağlantı Ücretlerinde %75 oranında indirime gidilerek, operatörlere daha uygun fiyatlı SMS İletme imkânı sağlanmış oldu. BTK tarafından sil baştan yapılan ücret tarifesi ile mesaj başına Avea için 1,87 kuruş olan ara bağlantı ücreti 0,47 kuruşa, Vodafone için 1,73 kuruştan 0,43 kuruşa, Turkcell için […]


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu () tarafından yeniden elden geçirilen Kısa Mesaj Bağlantı Ücretlerinde %75 oranında indirime gidilerek, operatörlere daha uygun fiyatlı İletme imkânı sağlanmış oldu.

tarafından sil baştan yapılan ücret tarifesi ile mesaj başına Avea için 1,87 kuruş olan ara bağlantı ücreti 0,47 kuruşa, Vodafone için 1,73 kuruştan 0,43 kuruşa, Turkcell için ise 1,70 kuruştan 0,43 kuruşa indirildi.

tarafından web üzerinden yapılan açıklama ile kamuoyunu duyurulan indirim sonrasında özellikle Turkcell, Vodafone ve Avea gibi operatörlerin “ Her Yöne ” paketlerinin artması bekleniyor.

1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni tarifelerin kullanıcıya yansımaları ise 1 Temmuz 2013 tarihinden sonra olacaktır.

  Adil Kullanım Kotası Kalkmış Olabilir mi?
Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, SMS Göndermek Ucuzluyor
Kısa Mesaj Ücretleri Düşüyor, Göndermek Ucuzluyor

BTK tarafından alınan ve 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanılan bu çalışma ile aslında Operatörler Arası Bağlantı Ücretleri kaleminin iyice kısılmaya başlandığını görebiliyoruz.

Bu sistem ile ilerleyen BTK bir anlamda yakın dönemde Ara Bağlantı Ücretlerini silerek sıfırlamaları, bu sayede her yöne paketlerin yaygınlaşması da beklenebilir.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Merhaba .. benim yurt dişi telefonum 120 gün kayıt yapmadan geçti ve telefonum kapandı .. 1 ay Sonra kayıt yaptım e devletten para çekilmiş ama ne mesaj geldi ne telefon açıldı .. imei kaydi yaptıktan Sonra yaklaşık 36 saat geçti ama hala telefon kapalı Ve imei kayıtlı değil gözüküyor ama w devletten kontrol ederken başvuru numara çikiyo sadece .. acaba telefon açılcak mi yoksa hep böyle kalacak ?? Açılacaksa Ne kadar sure alır Ve ne yapmam gerek ??? Çok teşekkür ederim şimdiden

    • SMS vs gelmez. Cihazı kapatıp açtığınızda aktif hale gelmesi lazım. Ancak e-Devlet sisteminde sorguladığınızda “Yolcu Beraberinde Getirilen Cihaz” ifadesi yer almıyorsa bu durumda Pazartesi günü BTK ile bir görüşün.
      Cuma – Cumartesi sistemde bir sorun vardı. Belki ondan kaynaklı bir sorun yaşanmış olabilir.

  2. bu gerçekten iyi bir haber. imkan olsa keşke bedava olsa. cep telefonu operatörlerine haybeye para vermekten bıktık artık. gerçi bu mecburi indirimi başka yerlerden yine bizden çıkartırlar gibime geliyor….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status