Pasaport Kayıt İşlemleriKiwi Uygulaması Nedir ve Nasıl Engellenir?

Kiwi Uygulaması Nedir ve Nasıl Engellenir?

Son 1 haftadır Facebook Kullanıcılarının başı Soru Sorma Uygulaması KİWİ ’nin gönderdiği davetiyeler ile dertte. Kiwi Uygulamasına Facebook profili ile abone olanlar hiçbir işlem gerçekleştirmeseler bile uygulama otomatik olarak Tüm Arkadaş Listenize Kiwi Davetiyesi göndermeye başlıyor. Bu durumda da arkadaşlarınızın da sisteme abone olması ile onların arkadaşlarına da gider bir Davetiye Zinciri oluşmasına ve uygulamanın bir […]


Son 1 haftadır Facebook Kullanıcılarının başı Soru Sorma Uygulaması KİWİ ’nin gönderdiği davetiyeler ile dertte.

Kiwi Uygulamasına Facebook profili ile abone olanlar hiçbir işlem gerçekleştirmeseler bile uygulama otomatik olarak Tüm Arkadaş Listenize Kiwi Davetiyesi göndermeye başlıyor.

Bu durumda da arkadaşlarınızın da sisteme abone olması ile onların arkadaşlarına da gider bir Davetiye Zinciri oluşmasına ve uygulamanın bir anda Popüler olmasına sebep olmuş durumda.

 

Kiwi Facebook Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Bir dönemlere damgasını vuran Ask.Me sitesinin bir anlamda Mobil Versiyonu olan Kiwi hem Facebook Uygulaması hem Android Uygulaması hem de İOS Uygulaması üzerinden çalışan bir Soru Sorma ve Cevaplama sistemi.

İnsanların size soru sorması ve bu soruları sizin cevaplamanız mantığı ile işleyen Kiwi Uygulaması basit ve zararsız bir sistem aslında.

Sadece Reklam ve Yayılma Politikaları çok aşırıya kaçmış durumda ve izinsiz bir şekilde Uygulamayı Kullanmaya Başlayanları bir anlamda kullanma yoluna gitmiş durumda.

KİWİ Uygulaması Nedir
KİWİ Uygulaması Nedir

 

Facebook Kiwi İçin henüz Önlem Almadı

Çok fazla Uygulama Daveti Göndermesi ile sorun yaşatmaya başlayan Kiwi Uygulaması beraberinde birçok şikâyet almaya başlamış durumda.

Uygulamayı Kuran ya da arkadaşlarından Davetiye gelmesi ile sıkılmaya başlayan kullanıcıların şikayetleri sonrasında ya Kiwi Uygulamasının geri adım atması yada Facebook cephesinin bir önlem alması bekleniyor.

KİWİ Uygulaması Nedir ve Nasıl Engellenir
KİWİ Uygulaması Nedir ve Nasıl Engellenir

 

Kiwi Uygulamasını Engellemek – Davetiye Yasağı Koymak

Facebook Profil Sayfanızdaki Güvenlik seçenekleri üzerinden Kiwi Uygulamasına yasak koyabilir ve bu uygulama üzerinden gelen tüm davetiye isteklerini engelleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler basit.

  • Sağ üst kısımdaki KİLİT Simgesine Tıklayınız.
  • Açılan sayfadan AYARLAR kısmına giriş yapınız.
  • Sol Menüde yer alan ENGELLEME sekmesine tıklayınız.
  • Uygulamaları Engelle kısmında bulunan  boşluğa “kiwi” yazınız. Gelen uygulamayı seçiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status