Korsan Oyun Dünyasında Artık Sona Geliniyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Yeni Nesil Oyun Üreticileri artık Güvenlik noktasında adımlarını çok daha sağlam atarak Korsan Oyun Dünyasının sonunu 2-3 sene içerisinde getirmenin peşine düştü.

Bu kapsamda alınan önlemler ile artık pazara sürülen Yeni Nesil Oyunların korsan yapıda oynanmasını sağlayan Crack Ürünleri çok zor bulunmaya başlandı.

Gelirlerini Oyun Satarak kazanan firmaların atılımları zaman içerisinde karşılığını bulacak ve Korsan Oyun Satışı neredeyse yok denebilecek seviyeye ulaşacak gibi görünüyor.

 

Korsan CD
Korsan CD

 

Bazı Oyunlarda Halen Crack Yok

Özellikle son 1.5 yıl içinde pazara çıkan birçok oyunun Cracklenme süreci eskiye nazaran çok uzamış durumda.

Dragon Age: Inquisition isimli oyunun Crack işlemleri neredeyse aylar sürmüş durumda ve Crackleme yapanlar bu konuda çok zorlandıklarını itiraf etmişler.

Aynı şekilde FIFA 16 gibi pazarın gözdesi, Just Cause 3 gibi sevilen oyunların ise henüz Crackli Yapıdaki versiyonu pazara çıkamamış durumda.

 

Just Cause 3 Oyunu
Just Cause 3 Oyunu

 

Korsan Oyun Pazarının En Fazla 2 Yılı Kaldı

Çinli bir crack grubu olan ve dünya genelinde pek çok oyunun crack’ine imza atan 3DM ekibinin üyesi bir kişi, hala Just Cause 3‘ün crack’i ile uğraştıklarını ve artık pes etme noktasına geldiklerini söylemekte.

3DM’e göre oyun sektöründe en fazla 2 sene daha crack’li oyunlar görebileceğiz gibi görünüyor.

Just Cause 3 isimli oyunun Korsan Yapıdaki versiyonunun ortaya çıkamamasının temelinde ise Denuvo adı verilen oldukça güçlü bir şifreleme yazılımı yer alıyor.

Bu yazılımla şifrelenen oyun kodları Crack Oyun Hazırlayan kişiler tarafından şu aşamada aşılabilmiş değil. Aşılamadığı için de Korsan Oyun Üretimi yapılamıyor.

 

Denuvo Şifreleme Yazılımı
Denuvo Şifreleme Yazılımı

 

Oyun Konsolları da Kırılma Sürecini Atlattı

Bir dönem en fazla kırılan ürünlerden birisi olan PlayStation 3 serisi yapılan güncellemeler ile daha sağlam bir yapıya ulaştı.

Sony firması PlayStation 4 ile artık Kırılma Olaylarını şu aşamada bitirmiş durumda. Firmanın Orijinal Ürünler dışında ürün satılmasına bile şu aşamada pek yanaşmadığı bilinen bir gerçek.

Aynı şekilde XBOX One modelinin de kırılma süreci artık eskisinden çok ama çok daha zor. Bu sebeple de Kırılmış Ürünler eskisine göre daha pahalı ve buna bağlı olarak satışı da pek olmuyor.

 

FIFA 16 Oyunu Kırılamıyor
FIFA 16 Oyunu Kırılamıyor

 

Korsan Oyun Dünyasının Sonu Geliyor

Bir dönemin çocukları için olmazsa olmaz olan 5 TL verilip alınan oyunlar artık yok bitiyor.

Yeni dönemde veliler artık çocukları için bazen 50 TL bazen 300 TL para verip Orijinal Oyun almak durumunda kalacaklar.

Bir noktada Aile Bütçesine zarar diğer yandan da Üretici Firmanın Hakkını Teslim etmek üzerine kurulu bu sistemde herkese başarılar diliyoruz.

Korsan Oyun Dünyasında Artık Sona Geliniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir