Kota Aşımı Yapan İnternet Yavaşlamayacak, Direkt Kesilecek

Türk Telekom

Türk Telekom tarafından BTK onayına gönderilen yeni tarifelere göre Adil Kullanım Kotalı internet paketi kullanan kullanıcıların interneti 1 Nisan tarihinden sonra “Kotasında Duran” tarifeye dönüşecek.

31 Aralık 2018 tarihinden sonra Adil Kullanım Kotası kaldırılınca eski abonelerin Adil Kullanım Kotası dahilindeki tüm paketleri “Sınırsız Tarife” kapsamı altına alınmıştı.

Ancak konuyla alakalı olarak Türk Telekom yeni bir adım attı. Bu adım ile daha önce Adil Kullanım Kotasına dahil olan ancak sonrasında Sınırsız Tarifeye dönüşen tüm paketler 1 Nisan 2019 tarihinden sonra “Kotasında Duran” tarifeye dönüşecek.

 

Türk Telekom 4.5G

 

AKN Gitti Ancak Yerine Daha Kötü Bir Paket Geliyor

Adil Kullanım Kotası kapsamında servis sağlayıcı tarafından verilen Adil Kullanım Limitine erişildikten sonra internet hızında düşme yaşanıyor ancak internet bağlantısı kesilmiyordu.

1 Nisan 2019 tarihinden sonra uygulanması planlanan ve BTK onayına sunulan yeni paket ile Adil Kullanım Limitine erişildikten sonra internet hızı yavaşlatılmayacak internet bağlantısı komple kesilecek.

İnternete bağlanmak isteyen kullanıcılar ise Ek Paket satın alarak internet kullanımına devam edebilecek.

Eğer kota sorunu yaşamak istemiyorsanız o zaman da aylık 60 TL’den başlayan Sınırsız İnternet Paketlerine bakmanız gerekecek.

Türk Telekom tarafından hali hazırda uygulanan Sınırsız İnternet Paketi tarifeleri ise şu şekilde;

 

Max. Hız Aylık Ücreti
8 Mbps 52 TL
16 Mbps 59 TL
24 Mbps 73 TL
35 Mbps 99 TL
50 Mbps 110 TL
100 Mbps 146 TL.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir