Kredi Kartlarına Yeni Düzenleme, Telekomünikasyona Taksit Gelebilir

BDDK Başkanı Mehmet Ali AKBEN tarafından yapılan açıklamalara göre Gecikmeye Düşen Borçlar Yapılandırılacak, Kredi Kartı ve Banka Kredisi Taksit Sayıları Yükseltilecek.

Yapılan açıklamalara göre 2014 yılında Telekomünikasyon ürünlerinde kalkan Bireysel Kartlara Taksit İmkanı bu düzenleme ile yeniden hayatımıza girebilir.

Ayrıca Beyaz Eşya ve Mobilyada 12 Ay, Diğer Ürünlerde ise 9 Ay olarak sınırlandırılan Kredi Kartına Taksit Sınırı da esnetilecek gibi görünüyor.

Bireysel Krediler, Ev ve Araç Kredisi gibi Banka Kredilerinde de taksit süreleri uzatılmaya başlanacak.

Banka Kredisi veya Kredi Kartı Borçları sebebiyle sıkıntıya giren vatandaşlar için de farklı finansman yöntemleri sunularak bu süreci hızlı bir şekilde atlatması sağlanacak.

 

Telefona Kredi Kartına Taksit Gelebilir

1 Hafta – 10 Gün içerisinde netleşecek olan sistem için BDDK, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği ortaklaşa bir çalışma yürütüyor.

Geçen yıllarda kaldırılan Kredi Kartına Taksit seçeneği sonrasında tüketicilerin direkt olarak Banka kredileri ve Fahiş Rakamlardan Senetli Satışlara yönelmeleri BDDK tarafından da geçte olsa görülmüş gibi.

Yapılacak çalışmalar ile Telefon Satışlarında Kredi Kartına Taksit seçeneği 1-2 ay içerisinde yeniden aktif hale gelebilir.

Bu sayede Vade Farksız 9 yada 12 Ay gibi seçenekler ile tüketiciler Akıllı Telefon alabilir hale gelecekler.

Kredi Kartlarına Yeni Düzenleme, Telekomünikasyona Taksit Gelebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir