Krediyle, Senetle veya Taksitle Telefon Satışı Yapan Mağazalar

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Akıllı Telefon satın almak isteyenler için Krediyle, Senetle veya Taksitle Telefon Satışı Yapan firmaları bir araya getirmemeye çalıştık.

Bu listemiz dönemsel olarak güncellenecektir. Ancak listede Yerel Firmaların yer almadığını belirtelim. Listemiz daha çok Türkiye Çapında hizmet veren markaları kapsamaktadır.

Yerel Pazarda özellikle Senetle Akıllı Telefon Satışı yapan birçok firma yer alabilir. Bu noktada da biraz şehri arşınlamanız gerekebilir.

[stextbox id=’info’]Kredi Kartına Taksitte Yeni Dönem Başladı, Taksit Sayısı 6’ya Düştü[/stextbox]

 

Sözleşmeli Olarak Telefon Satışı Yapan Firmalar

Bu noktada sayabileceğimiz firma sayısı 3 ana firma ve bir alt firma olacaktır.

  • Turkcell
  • Türk Telekom
  • Vodafone
  • TeknoSA Mobil

Ülkemizde hizmet veren bu 3 operatör de birçok markanın ürünlerini 12 Ay – 24 Ay veya 36 Aylık sözleşmelerle Pakete Ek Ödeme ile size sunabilirler.

Ayrıca TeknoSA tarafından kullanıcılarına sunulan ve Türk Telekom altyapısını kullanan TeknoSA Mobil ile de hem ilgili TeknoSA tarafından hazırlanan paketlerden birisine sahip olabilir hem de Telefon alabilirsiniz.

Operatörde kaldığınız süre, ödediğiniz fatura miktarları, borcunuza olan sadakatiniz gibi birçok etmene bağlı olarak kendi sistemlerinde bir puanlamaya giden firmalar ayrıca Kredi Puanı üzerinden de sorgulama yaparak kullanıcılara Akıllı Telefon – Tablet PC veya benzeri ürünlerin satışını gerçekleştirmektedirler.

Siz de kullandığınız operatörün sitesinden sözleşmeli olarak alabileceğiniz cihazların tam listesine rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

[stextbox id=’info’]Dolandırıcıların Yeni Yöntemi “Kredi Kartı Taksitlendirme” SMS’leri[/stextbox]

 

Kredi İle Telefon Satışı Yapan Firmalar

Bu listemizde de Ulusal Teknoloji Marketleri yer alıyor. Tabi ki bu marketlerin direkt Kredi Verme Yetkileri olmadığı için bir Banka ile anlaşmalı olarak çalışmak zorundalar.

  • Bimeks (Şu Aşamada Kredi Vermiyor)
  • Vatan Bilgisayar – OdeaBank ve Akbank (Mağaza)
  • Media Markt – Denizbank (Web – Mağaza
  • TeknoSA – ING Bank ve TeknoSA Mobil (Mağaza)
  • Gold Bilgisayar (Şu Aşamada Kredi Vermiyor)

Media Markt üzerinden yapacağınız alışverişlerde Denizbank üzerinden 48 Aya kadar taksitlendirme yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Ayrıca aynı işlemi Media Markt Web Sitesi üzerinden de gerçekleştirmeniz ve mağazaya gitmeden kredi kullanarak telefon veya farklı ürünleri satın almanız mümkündür.

Vatan Bilgisayar mağazalarından Odeabank veya Akbank üzerinden 36 aya kadar kredilendirme işlemi yaparak Akıllı Telefon veya Farklı ürün satın almanız mümkündür. İşlemler mağazada ilgili personeller tarafından yapılmakta ve kredi onayı ile hemen ürün alımı yapıla bilinmektedir.

Bimeks ilk olarak kendi sistemi olan Bi-İmza Uygulamasını hayat geçirmiş daha sonrasında ise Nakitnet uygulaması ile İşbank üzerinden çalışma yapmıştır. Ancak şu aşamada Bimeks üzerinden Kredili Telefon Satışı mümkün değildir.

TeknoSA kanadında dilerseniz ING Bankası üzerinden kredi çekerek Akıllı Telefon veya farklı bir ürüne 36 ay vade ile sahip olabilirsiniz. Dilerseniz de TeknoSA Mobil Paketlerinden birisini satın alarak Sözleşmeli Cihaz alımı yapabilirsiniz.

Gold Bilgisayar uzunca süredir sektörde zor günler geçirmesine rağmen son dönemde Web Sayfası üzerinden yeniden satışa başlamış durumda. Ancak birçok mağazasını kapatan firma şu aşamada Banka Kredisi konusunda bir çalışma içerisine girmemiş durumda.

 

Senetle Telefon Satışı Yapan Firmalar

 

Çetinler Arçelik adıyla 11 ilde faaliyet gösteren firma dilerseniz mağazalar üzerinden dilerseniz de internet sitesi üzerinden 48 aya kadar vade imkânları ile Senetli Telefon Satışı yapmaktadır.

EvKur firması Türkiye’nin hemen hemen her ilinde hizmet vermektedir. Senetle Satış noktasında ülkemizdeki en büyük firmalardan biridir. EvKur üzerinden 36 aya kadar vadelerle senetli akıllı telefon alabilmeniz mümkündür.

İstanbul AVM son yıllarda büyümeye başlayan ve Senetle Satış yapan firmalardan bir tanesidir. İstanbul AVM üzerinden de Senetli Telefon alabilmeniz ve 36 aya kadar taksitlendirme yapabilmeniz mümkündür.

Bunların dışında birçok ilde Senetle Telefon Satışı gerçekleştiren, yapı olarak EvKur ve İstanbul AVM mantığında çalışan firma bulunmaktadır. Sizde bu markalardan birisine giderek şartlara ve fiyat seçeneklerine göre Senetle Telefon alabilirsiniz.

 

Editörün Yorumu

2013 yılı Şubat ayında yasaklanan Telefonlara Taksit Yasağının BDDK tarafından geri getirilmesi şart. Aksi durumda tüketiciler telefon alabilmek adına Banka Kredisi – Senetli Satış veya Sözleşmeli Satış süreçlerine yöneliyorlar.

Normalde 1.000 TL’den satılan bir cihazı Senetli Satışlarda 1.500 TL’den satan firmalar var. Kredili ve Sözleşmeli satışlarda rakamlar biraz daha düşük olsa da özellikle kullanıcıyı 12 ay – 24 ay bağlıyor olması da sorun teşkil ediyor.

Elektronik Ürünlerinde uygulanan 6 Taksit seçeneğinin Telefon Satışlarına gelmemesi durumunda tüketicinin zararı giderek büyüyecektir.

Krediyle, Senetle veya Taksitle Telefon Satışı Yapan Mağazalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir