Kriptolu Android Akıllı Telefon BlackPhone Duyuruldu

MWC 2014 fuarında yeni modellerin duyurusuna devam ediliyor. Bu modellerden birisi de GeeksPhone ve Silent Circle firması tarafından üretilen ve Kriptolu olması sayesinde Dinlenemeyen BlackPhone isimli Android Akıllı Telefon modeli oldu.

VPN üzerinden çalışan BlackPhone bu sayede Kriptolu bir şekilde iletişim sağlıyor ve telefon dinlenmesi gibi sorunların da önüne geçmiş oluyor.

Şifreli Telefon Görüşmesi ve Şifreli Mesajlaşma imkânı sağlayan BlackPhone 4.7 İnçlik HP IPS panelli bir ekrana sahip olarak kullanıcı karşısına çıkacak.

Kriptolu Android Akıllı Telefon BlackPhone Duyuruldu
Kriptolu Android Akıllı Telefon BlackPhone Duyuruldu

Kriptolu BlackPhone Donanımsal Olarak da Oldukça Kuvvetli

2 GHz’lik hıza sahip Dört Çekirdekli bir işlemciye sahip olarak kullanıcıya sunulacak olan BlackPhone modelinde 16 GB Dahili Depolama Alanı ve 2 GB RAM bizi karşılıyor.

8 MP Kameraya sahip olan BlackPhone modelinde Kismet Smart Wi-Fi Manager isimli bir Wi-Fi Bağlantı Sistemi kullanılmış durumda. Bu sayede de İnternet Bağlantılarınız daha güvenli bir hale gelmiş oluyor.

BlackPhone modeli Yurt Dışında 629 Dolar etiket fiyatı ile pazara sürülecek. Türkiye’de ise satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil. Satışa çıkması durumunda ise 1.500 TL gibi bir rakamla son kullanıcıya ulaşacaktır diye düşünüyoruz.

Özellikle kafasında Telefonum Dinleniyor, Takip Ediliyorum, Gizli Bilgilerimiz Açığa Çıkacak gibi soru işaretleri olanlar için BlackPhone modeli oldukça başarılı bir performans sunacak gibi görünüyor.

Kriptolu Android Akıllı Telefon BlackPhone Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir