Küçük İşletmelere Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp daha çok küçük çaplı işletmeleri hedefleyerek hazırladığı WhatsApp Business isimli uygulamasını kullanıma sundu.

Dünya çağında kademeli olarak indirilebilir hale gelecek olan uygulama Türkiye’deki kullanıcılar için de önümüzdeki günlerde Google Play Store üzerinden indirilebilir hale getirilecek.

Uygulama temel olarak Küçük İşletmelerin iletişim süreçlerini daha kolay hale getirerek Kişisel Mesajlar ile İşle İlgili Mesajları ayırmayı amaçlayan bir yapı ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

 

WhatsApp Business Uygulaması

 

WhatsApp Business Uygulamasının Sunduğu Özellikler

  • İşletme Profilleri: Müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgileri sağlıyor.
  • Mesajlaşma Araçları: İşletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf edebiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri insanlara tanıtan karşılama mesajları ve meşgul olduğunuzda kullanılabilecek mesajlar yer alıyor.
  • Mesajlaşma İstatistikleri: Mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor.
  • WhatsApp Web: WhatsApp Business, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.
  • Hesap Türü: İşletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor ve bu sayede insanlar işletmeyle mesajlaştıklarını biliyor. Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak görünecek.

 

WhatsApp Business

 

İlk Olarak Android İşletim Sisteminde

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b adresi üzerinden erişilebilir hale getirilen uygulama şu aşamada Türkiye için uyumlu değil.

Ancak önümüzdeki birkaç gün içerisinde WhatsApp Business Uygulaması ülkemizde de kullanıma sunulacak.

Daha sonrasında ise İşletme Numaraları ile WhatsApp Business Numaraları eşleşen şirketler için Onaylı WhatsApp Dönemi başlamış olacak.

Bir anlamda Facebook – Twitter – Instagram gibi sosyal medya hesaplarında başlayan Onaylı Hesap Uygulaması artık WhatsApp Business üzerinden de uygulanmaya başlayacak.

WhatsApp Business Uygulaması İndir – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b

Küçük İşletmelere Özel WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir