Kuzeyin Üvey Oğlu Saklı Cennet Ayvalık

Ayvalık
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kidonia! Seslenişten tamamen yabancı bir ülkenin mükemmel tarihi bir yerleşkesi sanmış olabilirsiniz. Gayet doğal.. Dilimizde yabani ayva anlamına gelen bu kelime aslında  Balıkesir‘in Ege Bölgesi sınırları içerisinde kalan şirin ilçesi Ayvalığa ait. Ayvalık dediğimiz zaman bilmeyen yoktur. Ayvalık Otelleri , ayvalık kahvaltısı, ayvalık tostu, ayvalık sahili, ayvalık, ayvalık.. Kuzey Ege’nin en güzel durağı Ayvalık, huzur veren bir tatil için beklediğiniz ne varsa, hepsini bir arada verebilen nadide yerlerimizden biri. “Kuzey Ege’nin Kalbi” Ayvalık’taki tarihi Rum evlerinin restore edilip, güzelliklerinin yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla, yazlık yer algısından uzaklaşıp gerçek Ege ruhunu da hissettirmeye başladı.

Çevresinde bir çok cennetide içerisinde barındıran bu kent tamamıyla keşfedilmemiş bir cennet. Başlığımızda dediğimiz gibi aslında ülkemizin keşfetmekte geç kaldığı, bu yüzden halkını kendine küstürdüğü bir üvey evlat. Ama son zamanlarda yapılan akınlarla şehrin gönlü alınmışa benziyor. Haritaya bakınca Ayvalık’ın nasıl güzel olabileceğini tahmin etmek zor değil. Girintiler, çıkıntılar, minicik adalar coğrafyanın bölgeye kıyağı. Keşfedilmeye hazır bir cennet sanki. 2010 yıllarına kadar devre mülkler ile genellikle 50 yaş üstü yerel tusti cezbeden ayvalık, son 10 yılda gençlerin festivallerine ev sahipliği yapan, hızlı bir şekilde ulaşım sağlanması için her türlü yatırım yapılan bir cennet haline geldi ayvalık.

Şubat ayı gelmek üzere Kara kış olarak ifade edilen mevsim atlatılmak üzere ve bahar gelmeden çiçekler açmadan tatil planları yapılmak isteniyor. Havalar yavaş yavaş güzelleşmeye başladı.Yoğun kış dönemini ardınızda bıraktınız ve iyi bir molayı hak ettiğinizi düşündüğünüz an Ayvalık Otelleri sizin için bir fırsat olmalı. Otelleri araştırmak isteyenler Neredekal’dan göz atarak oteller hakkında yorum alabilir. Kuzeyin göz bebeği Ayvalık’ta unutamayacakları bir tatili ekonomik olarak planlayabilirler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!