Pasaport Kayıt İşlemleriLED Teknolojisinden Elektrik Tasarrufu

LED Teknolojisinden Elektrik Tasarrufu

LED teknolojisi günümüzde oldukça fazla alanda kullanılmaya ve tercih edilmeye başlanıyor. LED teknolojisinde elektrik tasarrufu, oldukça önemli geri dönüşler sağlamaktadır. LED ampul için yapılan bir analizde, gün boyu 10 saat kullanımda olan ampulün 5 sene boyunca harcamış olduğu ekonomik karşılık 65 TL. Akkor ampuller ise bu rakamın 400 Tl’nin üzerine çıkmasına neden oluyor. Geleneksel olarak […]


LED teknolojisi günümüzde oldukça fazla alanda kullanılmaya ve tercih edilmeye başlanıyor. LED teknolojisinde elektrik tasarrufu, oldukça önemli geri dönüşler sağlamaktadır. LED ampul için yapılan bir analizde, gün boyu 10 saat kullanımda olan ampulün 5 sene boyunca harcamış olduğu ekonomik karşılık 65 TL. Akkor ampuller ise bu rakamın 400 Tl’nin üzerine çıkmasına neden oluyor. Geleneksel olarak kullanım alanı yaygın olan ampullerden pahalı da olsa LED teknolojisinin uzun vadede ciddi bir tasarrufun oluşmasına katkı sağladığı görülmektedir.

Light Emitting Diode (LED), televizyonlar başta olmak üzere, otomotiv sektörüne kadar geniş bir alanda kendisini göstermektedir. Düşük elektrik tüketimi sağladığı için ev ampulleri için de sıklıkla tercih edilir hale gelen bu teknoloji, oldukça önemli bir ihtiyacı karşılaması bakımından takdir görüyor. Konuyla ilgili hem yerli hem de yabancı üreticiler yeni teknolojiler geliştirmek için çalışmalarda bulunuyor. 20 TL civarında bir fiyata sahip olan LED ampul, çeşitli model ve gücü ölçüsünde fiyatı artış gösterebiliyor. Ancak hem tasarruf gücü hem de kullanım ömrü baz alındığında, oldukça karlı bir sonuç karşımıza çıkmış oluyor. 40 bin saatlik ömrü ile bu ampullerin ne kadar kullanışlı olduğunu da göstermektedir. akkor ampullere bakıldığında bu ömrün 750 saat olduğu görülüyor.

Tüm bu veriler göz önüne alındığında kullanışlı ve tasarruflu LED teknolojisi kullanımı uzun vadede büyük tasarruflar yapmanızı sağladığı görülüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status