Lenovo BlackBerry Firmasını Satın Almaya İyice Yaklaştı

Son dönemlerde çıkardığı yeni İşletim Sistemi ve Akıllı Telefon modelleri ile darboğazdan kurtulmaya çalışan BlackBerry firmasının Lenovo tarafından satın alınacağı dedikoduları yayılmaya başlandı. Daha önce birkaç kez daha duyulan ancak ne yalanlanan nede doğrulanan bu iddia bu sefer oldukça güçlü olarak karşımıza çıkmış durumda. Çünkü Lenovo’nun CEO’su Yang Yuanqing’e yöneltilen bir soruya cevap olarak “BlackBerry […]Son dönemlerde çıkardığı yeni İşletim Sistemi ve modelleri ile darboğazdan kurtulmaya çalışan firmasının tarafından satın alınacağı dedikoduları yayılmaya başlandı.

Daha önce birkaç kez daha duyulan ancak ne yalanlanan nede doğrulanan bu iddia bu sefer oldukça güçlü olarak karşımıza çıkmış durumda.

Çünkü ’nun CEO’su Yang Yuanqing’e yöneltilen bir soruya cevap olarak “ konusunda ortaya atılan bu iddialar çok da mantıksız değil. Fakat öncelikle bir pazar analizi yaparak firmasının gerçek değerini öğrenmemiz gerekiyor” şeklinde yanıt verilmiş durumda. Bu durumda ile firmalarının hiç olmadığı kadar birbirine yakın olduğunu göstergesi.

IBM’in PC alanındaki gücünü bünyesine kattıktan sonra pazarda liderlik için oynamaya başlayan Lenovo firmasının özellikle ve alanında da bir atılım içerisine girmesi bekleniyor.

  Akıllı Saat Projesinde Yeni Oyuncu Motorola Olacak
Lenovo BlackBerry Firmasını Satın Almaya İyice Yaklaştı
Lenovo BlackBerry Firmasını Satın Almaya İyice Yaklaştı

Sıfırdan ürünler üretmekte zorlanan ve Android İşletim Sistemine bağlı kalmak istemeyen firmanın BlackBerry ile hem pazardaki rekabete ortak olması hem de bağımsız bir şekilde yoluna devam etmesi planlanıyor.

Bakalım BB ile Lenovo arasındaki bağlar satın almaya kadar gidecek mi yoksa işler başlamadan sona mı erecek.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status