Lenovo Hızını Arttırdı, Mobil Pazarda Liderliğe Oynamaya Hazırlanıyor

Ülkemizde henüz Lenovo markalı Akıllı Telefon modellerini göremedik. Bilgisayar satışlarında ise Lenovo firmasının ağır aksak adımları ülkemizde önemli bir eleştiri konusu. Ancak Çin pazarında Lenovo denilince hem Bilgisayar hem de Akıllı Telefon alanında oldukça başarılı bir firma karşımıza çıkıyor.

Yıllardır Bilgisayar Pazarının Lideri olan HP markasını geride bırakarak Bilgisayar Satış Lideri olan Lenovo firması pazara sunduğu yeni Akıllı Telefon modelleri ile Uzak Doğu ülkelerinde ve özellikle Çin pazarında hızlı bir ivme yakalamış durumda.

Bu büyüme hızı ile ilerlemesi durumunda Lenovo firması 2013 senesinde Çin mobil Pazarının satış lideri haline gelecek gibi görünüyor. Ve firmanın pazara yüklü bir şekilde giriş yapması Samsung ve Apple gibi iki devin Çin pazarında gerilemelerine sebebiyet vermeye başladı.

Lenovo Hızını Arttırdı, Mobil Pazarda Liderliğe Oynamaya Hazırlanıyor
Lenovo Hızını Arttırdı, Mobil Pazarda Liderliğe Oynamaya Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip olmakla beraber tamamen farklı bir ekonomik boyutta yaşayan Çin Halk Cumhuriyeti aslında ülkemizde yoğun olmasa da dünya pazarında yüksek satış rakamlarına sahip olan ZTE gibi, Huawei gibi, Lenovo gibi birbirinden büyük dev üretici firmalara sahip. Bu sebeple bu pazardaki liderlik oldukça önemli bir başarı olarak ele alınıyor.

Şu aşamada Samsung firması Çin Pazarında lider konumda. Yani Mobil Cihaz Satış rakamlarına göre Çin’de en büyük pay Samsung firmasına ait. Ancak Lenovo firması pazara ağırlığını koymaya başladı. Bu kapsamda gelecek yıl Apple firmasını ve Samsung firmasını geride bırakıp Çin Pazarında liderlik koltuğuna oturmayı başaracak.

Avrupa, Amerika ve en önemlisi Ülkemizde ise Lenovo markalı Mobil Cihazları 2013 senesinde görmeye başlayacağız gibi görünüyor. Şu aşamada yapılan çalışmalara göre Lenovo firması pazardaki gücünü ve adını arttırmak için adımlarını daha geniş bir şekilde atmaya başlayacak. Bu kapsamda da ülkemizi es geçmeyecektir.

Lenovo Hızını Arttırdı, Mobil Pazarda Liderliğe Oynamaya Hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir