Lenovo Watch X Plus Akıllı Saat Ailesi Satışa Çıkıyor

Haziran ayında duyurusu yapılan ve ciddi oranda rağbet gören Lenovo Watch X Akıllı Saat ailesinin yeni serisi Lenovo Watch X Plus modeli resmi olarak satışa çıkmaya hazırlanıyor.

2 Ağustos 2018 tarihi itibari ile Çin’de satışına başlanacak olan Lenovo Watch X Plus Akıllı Saat ailesi aslında Lenovo Watch X modelinden çok büyük farklarla ayrışmıyor.

Lenovo Watch X modelinde firma tarafından bizlerinde kullandığı Latin Rakamları tercih edilirken Lenovo Watch X Plus modelinde firma tarafından Roma Rakamları tercih edilmiş durumda.

Ayrıca Lenovo Watch X Plus modelinde küçük kardeşinden farklı olarak Hava Basınç Sensörü de kendisine yer bulmuş durumda.

 

Lenovo Watch X Plus Duyurusu

 

Lenovo Watch X Plus 45 Günlük Batarya Ömrü Vadediyor

600 mAh’lik bir bataryaya sahip olan Akıllı Saat firmanın iddiasına göre ise 45 günlük bir Batarya Süresi sunuyor.

Günümüzde sıkça gördüğümüz Samsung Gear S3 veya Apple Watch serilerinden farklı olarak Lenovo Watch X Plus ve Lenovo Watch X serilerinde saat kadran görseli değiştirilemiyor.

Klasik analog saat görünümüne sahip olan cihazın alt kısmında bulunan küçük bir ekran üzerinden gerekli veriler size aktarılıyor. Dilerseniz de uygulama üzerinden de verilere erişim sağlayabiliyorsunuz.

Cihazda;

  • Barometre,
  • Kalp Atış Hızı Sensörü,
  • Tansiyon Ölçüm Sensörü
  • Jiroskop,
  • Jeomanyetik Sensör
  • Hava Basınç Sensörleri yer alıyor.

Ayrıca cihazın Suya ve Toza Dayanıklı (80 Metreye kadar) bir yapıda olduğunu, Paslanmaz Çelik Kasaya sahip olan cihazsa Safir Kristal Cam kullanıldığını ve OLED Ekrana sahip olduğunu da belirtmemiz gerek.

 

Lenovo Watch X Plus Satış

 

Satış Fiyatı da Resmileşmiş Oldu

Lenovo Watch X modeli 299 Yuan yani yaklaşık 44 Dolarlık bir etiket fiyatı ile pazara çıkmış ve kısa süre içerisinde ilk partiyi tüketmişti.

Lenovo Watch X Plus modeli ise 399 Yuan yani 59 Dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Türkiye’de henüz satışı yapılmayan ürünleri GearBest veya AliExpress gibi siteler üzerinden getirmek isterseniz, Doları 5 TL olarak baz alarak, Lenovo Watch X modeli için 220 TL,  Lenovo Watch X Plus modeli için de 295 TL ödeme yapmanız gerekecektir. (Vergisiz)

Ancak cihazların şu aşamada sınırlı sayıda bulunabilmesinden dolayı birçok satış noktasının tavsiye edilen satış fiyatından biraz daha pahalı bir rakamdan ürünleri sattığını görebiliriz.

Almayı düşünenler varsa, doların düşme ihtimalinin olmamasına rağmen, belki satış noktalarında iyi kampanyalar yakalayabileceklerini de düşünerek takipte kalmalarını önerebiliriz.

Lenovo Watch X Plus ve Lenovo Watch X

Lenovo Watch X Plus Akıllı Saat Ailesi Satışa Çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir