Lenovo X910 Modeli SnapDragon 800 İle Gelebilir

Son dönemde özellikle Notebook üzerine uzmanlaşan firmaların da Akıllı Telefon pazarına ilgi duymaya başladıklarını görmeye başladık. HP Brave modelinden sonra şimdi de Lenovo X910 modelinin bazı test bilgileri basına sızmaya başladı.

Bilgisayar pazarında beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek liderliği ele geçiren Lenovo firmasının son dönemin popüler ürünleri olan Akıllı telefonlar için düğmeye bastığını zaten biliyorduk.

Son gelen AnTuTu Benchmark sonuçlarına göre Lenovo firması SnapDragon 800 serisi işlemci kullanan X910 modeli için çalışmaları epey ileriye taşımış durumda.

Beklenenin öncesinde pazara çıkacak olan SnapDragon 800 işlemcileri 2013 senesinin sonuna doğru çok daha hızlı ve performanslı modellerinde pazara çıkmasına sebep olacak.

Bu modeller arasında olma ihtimali çok yüksek olan 2.1 Ghz’lik hıza sahip Lenovo X910 modeliyle alakalı yakın dönemde başka bilgilerde sızacaktır diye düşünüyoruz.

Lenovo X910 Modeli SnapDragon 800 İle Gelebilir
Lenovo X910 Modeli SnapDragon 800 İle Gelebilir

Üreticiler birbiri ardına Snapdragon 800 çözümüne sahip akıllı telefonlarını tanıtırken, Lenovo’nun bu yarıştan geri kalmayacağını düşünmek zor değil. Firma, 5.5 inçlik Full HD ekran ve 2GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Intel Atom Z2580 işlemciye sahip K900 modelini bir süre önce piyasaya sürmüştü. Tahminler firmanın X910 modeli ile daha fazla ülkede boy gösterme amacında olduğu yönünde.

Bakalım Lenovo X910 modeli ne zaman duyurulacak ve hangi pazarlarda satışa çıkacak.

 

Lenovo X910 Modeli SnapDragon 800 İle Gelebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir