Lenovo Yoga Tablet PC İle 18 Saate Varan Kullanım Süresi

Lenovo tarafından pazara sürülen Lenovo Yoga modeli Android İşletim Sistemi ve 18 saate kadar dayanan bataryası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda.

Yoga Tablet olarak pazara sürülecek olan ve Lenovo firmasının Tablet PC sektöründeki en büyük kozu haline gelecek olan modelin tasarımsal olarak da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ile kullanıcılara sunulacak olan 2 farklı model tasarlayan Lenovo firması modeller arasında sadece ekran farkı koyarak dileyenin dilediği modeli seçmesine imkan sağlamış durumda.

 

8 İnç ve 10 İnçlik 2 Model Olacak

Lenovo Yoga 8 ve Lenovo Yoga 10 isimleri ile pazara çıkacak olan modellerde 1280*800 piksellik ekran kullanacak olan firmanın iki modelde de MediaTek serisi 4 Çekirdekli işlemci kullanacağı gelen bilgiler arasında.

16 GB Dahili Depolama alanı ile gelecek olan modellere 32 GB’a kadar MicroSD Kart desteği de sağlanmış durumda.

5 MP arka kemera çözünürlüğüne sahip olacak olan model ile 720p Video Kaydı yapılabilecek Ön Kamara ise 1,6 MP seviyesinde olacak ve görüntülü görüşme için kullanılabilecek.

Lenovo Yoga Tablet PC İle 18 Saate Varan Kullanım Süresi
Lenovo Yoga Tablet PC İle 18 Saate Varan Kullanım Süresi

30 Ekim’de İki Modelde Piyasada

249 Dolar fiyat seviyesi ile satışa çıkacak olan Lenovo Yoga 8 modeli ile 299 Dolardan satışa çıkacak olan Lenovo Yoga 10 modelleri 31 Ekim 2013 tarihinden itibaren satışta olacak.

Tabi ki ilk olarak ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satışa çıkacak olan Lenovo Yoga Tablet PC serisinin Türkiye pazarında ise satışa çıkıp çıkmayacağı şu aşamada belli değil.

 

Yurtdışında Uygun Fiyatlı Modeller Artıyor

Ülkemize özellikle KDV ve ÖTV sebebiyle %50’ye varan vergi dezavantajı ile giren Akıllı Telefon ve Tablet PC modelleri yurtdışında ise oldukça uygun fiyatlardan satışa giriyor.

Bunlardan birisi olan Lenovo Yoga serisi 8 inçlik modelde 500 TL, 10 inçlik modelde ise 600 TL gibi bir fiyat belirlemiş durumda. Ülkemizde ise bu fiyatlara bu seviyede genelde Çin Malı modellerin satıldığı gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz.

 

Lenovo Yoga Tablet PC İle 18 Saate Varan Kullanım Süresi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir