LG Akıllı Telefon Model Sayısını Düşürme Kararı Aldı

TV ve Beyaz Eşya Pazarında ciddi bir çıkış yakalamayı başaran LG firması ne yazık ki Akıllı Telefon pazarında bir türlü istediği başarıyı elde edemedi.

LG G2 ve LG G3 modellerinde beklenenin üstünde bir talep ile karşılan ancak daha sonra pazara sürdüğü modellerde bir türlü dikiş tutturamayan firma 2018 yılı itibari ile Pazar stratejisinde de değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

CES 2018 fuarında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Cho Sung-jin yeni dönemde artık her sene bir Amiral Gemisi üretmek gibi bir düşünce içerisinde olmayacaklarını ve İhtiyaç Duyuldukça bir Amiral Gemisi ile pazara çıkacaklarını açıkladı.

Bunun yanında LG firmasının sadece Amiral Gemisi üretimini değil diğer akıllı telefon modellerini de azaltacağı gelen haberler arasında.

 

LG

 

Son 11 Çeyrektir Zarar Açıklıyor

LG firması normal şartlar altında Şubat – Mart aylarında G serisi, Eylül – Ekim aylarında ise V serisi olmak üzere iki farklı seride 2 Amiral Gemisi ile her yıl kullanıcıların karşısına çıkıyordu.

Ancak firmanın Mobil kısmı son 11 çeyrektir yani 33 aydır Zarar açıklıyor. Bu durum da firmanın diğer pazarlardan elde ettiği kar oranlarının mobil kısım tarafından tüketilmesine sebep oluyor.

Gelen verilere göre LG firması 2019 yılı itibari ile LG G serisini ve LG V serisini pazardan kaldırarak LG ICON serisi ile tek bir Amiral Gemisi üreterek pazarda var olmaya devam edecek.

Aynı zamanda LG K serisi ve LG Q serisini de daha az sayıda model ile pazarda tutmaya devam edecek.

Bu strateji ile daha az Ar-Ge Çalışması ve Üretim Masrafı altına girmesi amaçlanan firmanın tüm bu süreçlerden sonra da zarar etmeye devam etmesi durumunda nasıl bir çözüm üreteceği merakla beklenen bir diğer konu.

Eğer süreç bu şekilde giderse LG firmasının Akıllı Telefon Üretimini sonlandırması gibi bir durum yaşanabilir.

LG Akıllı Telefon Model Sayısını Düşürme Kararı Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir