LG ve Apple işbirliği!

son sürat bir şekilde iPhone 8 çalışmalarına devam ederken önümüzdeki seneki akıllı cihazları için de farklı planları mevcut. Açıklanan yeni raporlara göre 2018 yılındaki iPhone’ların pilleri firması tarafından üretilecek!

 

firması kendini güvenceye almak için genellikle birden fazla tedarikçiyle çalışıyordu. Bu piller, ekranlar için de geçerliydi. Fakat The Korea Economic Daily’nin yayınladığı rapora göre gelecek yıl piller için firması ile anlaştı. Aynı raporun devamında yer alan bilgilere göre, firması önümüzdeki sene iPhone pillerinin tek tedarikçisi olacak.

iPhone 8 için oldukça sık olarak gündeme gelen L şeklindeki bataryanın bir sonraki iPhone cihazlarında da kullanılması bekleniliyordu. 2700 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olmanın yanında OLED ekranla da birleşince çok daha iyi bir ömrünün vaat edildiği belli oluyor.

Rapora göre LG tesislerin kapasitelerini arttırmak için oldukça büyük yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. LG şirketi 2018 yılının başında seri üretime geçerek Apple firmasının ihtiyacı olan tüm bataryaları tek başına edebilecek güce sahip olacak.