LG FireWeb İle Firefox OS Geniş Kitlelere Ulaşabilecek

Pazardaki AndroidİOSWindows Mobile savaşlarına dahil olmaya çalışan Firefox OS İşletim Sistemi ZTE firmasından sonra şimdi de LG FireWeb modeli ile son kullanıcıya ulaşacak.

4 inçlik 480*320 piksel çözünürlük, 1 GHz’lik tek çekirdekli Qualcomm SnapDragon İşlemci, 2 GB Dahili Depolama alanı, 5 MP Led Flaş destekli kamerası, Micro SD Kart desteği gibi giriş seviyesi özellikler ile pazara çıkacak LG FireWeb modeli ilk etapta çok büyük bir satış başarısı hedeflemiyor.

İlk etapta Giriş Seviyesi – Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon modelleri ile pazara alışmaya çalışan ve gelen geri bildirimler ile düzenlemeler yapan Firefox İşletim Sistemi özellikle r2014 senesi sonlarına doğru pazarda önemli bir atılım yapacak gibi görünüyor.

LG FireWeb İle Firefox OS Geniş Kitlelere Ulaşabilecek
LG FireWeb İle Firefox OS Geniş Kitlelere Ulaşabilecek

ZTE Open modeli ile ilk olarak gün yüzüne çıkan Firefox OS sonrasında Arcatel One Touch Fire ve Geeks Phone Peak+ modelleri ile bölgesel anlamda satışa çıkarak kullanıcıya ben buradayım demeyi başardı.

LG FireWeb modeli ile Firefox İşletim Sistemi için daha global bir satış deneyimi anlamına gelebilir. Brezilya’da 207 Dolarlık fiyat etiketi ile satışa çıkan modelin önümüzdeki hafta Latin Amerika Ülkelerinde de satışa sunulması bekleniyor.

LG FireWeb modeli ile birlikte Firefox OS İşletim Sisteminin ülkemiz ve diğer Avrupa – Asya ülkelerinde satışa çıkıp çıkmayacağı ise şu aşamada belli değil. Ancak Firefox OS için büyüme yavaş ve emin adımlarla gerçekleşiyor diyebiliriz.

 

LG FireWeb İle Firefox OS Geniş Kitlelere Ulaşabilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir