LG Firması Optimus Markasını Artık Kullanmayacak

Son 3-4 senedir pazara sunduğu Akıllı Telefon modellerinde görmeye alıştığımız Optimus markası LG tarafından artık emekli edilmeye hazırlanıyor.

Son dönemde oldukça yoğun bir reklam çalışması yapılmaya başlanılan ve pazara LG Optimus G2 ismiyle çıkacağı düşünülen ürün hakkında bazı bilgiler veren LG firması Optimus markasının da ilk kez bu model ile emekli edileceğini belirtmiş oldu.

LG G2 ismi ile pazara çıkacak olan yeni model Krait 400 mimarisine sahip SnapDragon 800 işlemcisi ile 2.3 Ghz’lik bir hıza sahip olarak pazara sunulacak ve Adreno 330 GPU’su ile desteklenecek.

Bu bilgiler LG tarafından verilen resmi bilgiler. Yani yeni nesil LG ürünleri SnapDragon 800 serisi ile pazara çıkmaya başlayacak ve bir anlamda rekabette hızı ile ön plana çıkmış olacak.

LG tarafından 10 Milyonluk bir satış beklentisi içerisine girilen LG G2 modeli aslında firmanın son dönemde Akıllı Telefon pazarında yaptığı akılcı yatırımların da bir sonucu oldu diyebiliriz.

LG Firması Optimus Markasını Artık Kullanmayacak
LG Firması Optimus Markasını Artık Kullanmayacak

Güney Kore’li Samsung ve LG firmalarının Televizyon, Beyaz Eşya gibi alanlardaki rekabetleri sanırım bundan sonra hissedilir bir biçimde Akıllı Telefon pazarında da yaşanmaya başlanacak.

Optimus serisi ile yollarını ayıran ve bundan sonra herhangi bir ek kullanmadan model üretecek olan LG firması bakalım Galaxy serisi ile bütünleşen Samsung karşısında nasıl bir başarı gösterecek ve HTC One, Samsung Galaxy S4 gibi modelleri geride bırakıp liderlik koltuğunda kendisine yer bulabilecek mi?

LG Firması Optimus Markasını Artık Kullanmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 17 Ağustos 2013, 22:49

    ben yurtdışından evliyim eşim şuan türkiyede ve rusyadan getirmiş olduğu ceptelefonu kapandı bunu geçici olarak açtırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

    Cevapla