LG Dünya Çevre Gününe Özel LG 360 CAM ile 360 Derece Video Hazırladı

LG firması tarafından geçtiğimiz günlerde pazara sürdüğü LG 360 CAM modeli kullanılarak Dünya Çevre Günü’ne özel olarak hazırlanan 360 derece video ile dünya mirasını korumaya davet ediyor

LG, sürdürülebilirlik kimliğini geniş bir perspektife taşımak amacıyla Dünya Çevre Günü’ne özel 360 derece video çekti. LG G5’in oyun arkadaşlarından 360 Cam ile çekilen iki dakikalık video, UNESCO’nun dünya mirası listesinde bulunan ve simge haline gelmiş yerleri yeni bir bakış açısı ile sunarak, izleyenleri bu dünya mirası yerleri korumak için harekete geçmeye çağırıyor.

Firma çalışanlarının LG 360 CAM ile Özgürlük Heykeli, Eyfel Kulesi, Kızıl Meydan, Çin Seddi, Sidney Opera Binası ve Seul Changdeok Sarayı gibi dünya mirasının önemli simgelerini her açıdan çekmesi ile oluşan VR video içeriği sosyal medyada büyük ilgi ile karşılandı ve sosyal medya platformlarında da hızla yayılmaya devam ediyor.

LG’nin 360 derece videosu izleyenleri cihazlarının limitlerinin ötesine taşıyarak, geleceğin heyecan verici interaktif içeriğine göz atmalarını sağlıyor.

 

Dünyanın Her Yerinden Çalışanlar Gönüllü Oldu

Birleşmiş Milletler’in çevreyi korumak adına global çapta farkındalığı artırmak ve insanları harekete geçirmek için çok önemsediği 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde dünyanın farklı noktalarında bulunan LG çalışanları, 2010 yılından bu yana olduğu gibi bu yıl da bu önemli güne verdikleri desteği göstermek adına birçok farklı gönüllü çalışma gerçekleştirdi.

Türkiye’de ise tüm LG Electronics çalışanları Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirdikleri aktivitelerin yanı sıra Şile Yeşil Vadi Bölgesi’ne 20’şer kişilik 6 grupla toplam 50 adet çeşitli ağaç fidanları ekti.

 

LG Dünya Çevre Gününe Özel LG 360 CAM ile 360 Derece Video Hazırladı
LG Dünya Çevre Gününe Özel LG 360 CAM ile 360 Derece Video Hazırladı

 

LG, 360 CAM ile Dünyanın Meşhur Miraslarına Dikkat Çekti

LG Electronics Genel Müdürü ve LG İş Destek Birimi Başkanı Lee Choong-hak, “5 Haziran Dünya Çevre Günü önemli değerleri korumak adına bir araya gelebileceğimiz bir zaman. LG 360 Cam ile dünyanın en meşhur miraslarını farklı bir açıdan göstererek, insanlarda bu müthiş değerleri gelecek nesiller için korumak adına bir istek oluşturmak istedik” dedi.

LG 360 CAM, video ve görselleri bir araya getirebilecek iki adet 13 MP kameraya sahip. Bu kameralar küçük, hafif, oldukça portatif ve 1,200 mAh bataryasıyla 70 dakikaya kadar kesintisiz çekim yapabilme imkanı veriyor. LG 360 CAM kullanıcılara kendi yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak daha zengin içerikler üretmeleri için muazzam bir fırsat veriyor. Video formatının desteklenmeye başlamasının ardından Facebook’ta 20 binden fazla 360 derece video indirildi ve bu sayı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

LG 360 CAM
LG 360 CAM
Eiffel Kulesi - 360 Derece
Eiffel Kulesi – 360 Derece

 

LG Dünya Çevre Gününe Özel LG 360 CAM ile 360 Derece Video Hazırladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir