LG G Pro Serisini Sonlandırıyor

LG G Pro Serisini Sonlandırıyor Akıllı telefon üreticileri büyük ümitlerle piyasaya sürdükleri modellerini, piyasadaki rekabetin artmasından dolayı kısa sürede üretimini durdukları ve yeni arayış içine girdikleri olmuştur. LG’de G Pro 4 serisinin üretimini durdurma kararı aldı. Üstelik bu kararı almasındaki en büyük etken yine kendi ürettikleri G serisi oldu. Bu kararı ne zaman uygulayacağı ise merak ediliyor. En […]Pro Serisini Sonlandırıyor

üreticileri büyük ümitlerle piyasaya sürdükleri modellerini, piyasadaki rekabetin artmasından dolayı kısa sürede üretimini durdukları ve yeni arayış içine girdikleri olmuştur. ’de G Pro 4 serisinin üretimini durdurma kararı aldı. Üstelik bu kararı almasındaki en büyük etken yine kendi ürettikleri G serisi oldu. Bu kararı ne zaman uygulayacağı ise merak ediliyor.

En büyük rakibi Samsung ile karşılaştırıldığı zaman, ’nin mobil birim bilançosu oldukça etkileyici gözüküyor. Ancak bu durum ’nin bir yeniden yapılanmaya gitmesini ve elindeki kaynakları popüler ürünlerine yönlendirmesini engellemiyor. Ancak şirketin aldığı bu karar,zamanında çok sevilen bazı modellerin de artık üretilmeyeceği anlamına geliyor. Gelen haberlere göre, Güney Koreli şirket G Pro serisinin üretimini sonlandırmaya hazırlanıyor. Başlangıçta Optimus G Pro olarak adlandırılan modelini daha sonra sadece G Pro olarak isimlendirmeyi tercih eden şirket, bu cihazlarıyla müşterilerine üst sınıf özellikleri Optimus G serisine göre daha uygun bir fiyatla ulaştırmıştı. Ancak G ve G Pro serisi arasındaki çizgilerin giderek daha belirsiz hâle gelmesiyle birlikte kullanıcıların ilgisinin G serisine kayması G Pro ’nun da sonunu hazırlamışa benziyor. Pro ’nun 5.9 inç ekranına karşı ’ün 5.5 inç bir ekrana sahip olması iki seri arsındaki farkın giderek azaldığının somut bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. Şirketin aldığı iddia edilen bu kararın ardından ’nin 2015 Mobil Dünya Kongresi ’n de G Pro 3 ’ü tanıtmak yerine yılın ortasında duyuracağı 4 ’e odaklanması bekleniyor. ’ün piyasa standartlarını yeniden belirleme konusundaki başarısı göz önüne alınınca, popüler seriye odaklanmak LG için daha anlamlı ve mantıklı bir karar olduğu izlenimi veriyor.

  LG Akıllı Telefon Model Sayısını Düşürme Kararı Aldı

Mayıs ayında piyasalarda olması beklenen G4 serisi, LG’nin bu kararı almasından sonra modele ne denli etki edeceğini gösterecek. Sonuçta LG gibi bir firmanın ürettiği önemli bir modelin üretimine son vermesi, halen üretmekte olduğu modellere olan önemi arttırmaktadır. LG’nin G4 serisinin bu kararın ne denli doğru olduğunu kanıtlayacağı tahmin edilirken, G4 ile satış grafiğinde ciddi bir yükseliş bekleniyor.

 

 

http://www.teknolojimix.com/lg-g-pro-serisini-sonlandirmaya-hazirlaniyor.html

iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status