LG G Watch R Akıllı Saati Tanıtıldı

LG kanadının 2014 atılımlarından birisi olan Akıllı Saat ve Giyilebilir Teknolojiler adımının ilk meyvelerinden birisi olan LG G Watch R Akıllı Saat serisi resmen tanıtıldı ve IFA 2014 Etkinliğinde sergilenmeyi beklemeye başladı.

LG G Flex serisinde kullanılan bükülmüş ekran yapısını alarak LG G Watch R Akıllı Saatinde kullanan Güney Kore’li Teknoloji Devi 1,3 inçlik 320*320 piksellik ekrana sahip bir Akıllı Saat ile kaşımıza çıkmış durumda.

Android Wear İşletim Sistemi ile kullanıcı karşısına çıkacak olan LG G Watch R modeli Eylül ayında gerçekleştirilecek olan IFA 20145 Etkinliğinde kullanıcılar ile buluşacak.

LG G Watch R
LG G Watch R

LG G Watch R Serisine SnapDragon 400 İşlemci Ailesi

1.2 GHz’lik SnapDragon 400 serisi bir işlemci ile kullanıcıya merhaba diyecek olan LG G Watch R modelinin 4 GB Dahili Depolama Alanına ve 512 MB’lık Ram Belleğe sahip olacağı da verilen bilgiler arasında.

Cihazın üzerinde 410 mAh’lik bir batarya kullanılacağı da gelen ilk bilgiler içerisinde.

 

Suya ve Toza Dayanıklı LG G Watch R Akıllı Saat

Akıllı Telefonlara nazaran özellikle kol üzerinde olmasından dolayı daha fazla dış darbelere maruz kalan Saatlerin Suya ve Toza Dayanıklı olması mecburi bir durum gibi görünüyor.

LG firması da LG G Watch R modeline IP67 Sertifikasına sahip olacak şekilde üretmiş durumda. Yani ürün 1 Metre su içerisinde 30 dakikadan fazla Su Geçirmeden durabiliyor. Aynı şekilde de toza karşı da dayanım gösteriyor.

Tabi ki darbelere karşı Akıllı Saat serinizi korumanız gerekecek. Sağa sola çarpmanız durumunda ekranını patlatma riskini göze almanız gerekecektir.

LG G Watch R
LG G Watch R

LG G Watch R Satışı 2014 Sonunda

Eylül ayında tanıtımı yapılacak olan LG G Watch R modelinin Avrupa ve Global Pazarda satışlarına ise 2014 yılının son iki ayında başlanacak gibi görünüyor.

Fiyat bilgisi olarak herhangi bir paylaşımın yapılmadığı LG G Watch R Akıllı Saat serisi oldukça ilgi çekecek ürünler listesine şimdiden girmiş durumda.

 

LG G Watch R Akıllı Saati Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir