LG G2 Android 4.4.2 Güncellemesi İle Duvara Tosladı

LG firmasının zaten Güncelleme konusundaki vukuatları bilinen bir durumdu. Ancak LG G2 modelini uzunca süre beklemede tutması ve bir anda verilen 4.4.2 Güncellemesinin sorunlar yumağına dönüşmesi hiç beklenen bir durum değildir.

LG G2 kullanıcıları neredeyse 6 aydır oyalanarak beklemeye alınmışlardı. Güncelleme noktasında zaten sıkıntılı olan LG ve LG Türkiye nihayetinde 22 Nisan 2014 tarihinde Android 4.4.2 Kit Kat Güncellemesini kullanıcılara sundular.

Ancak kullanıcılar daha yüklemeleri yaptıkları gün çeşitli sorunlarla karşılaşmaya başladılar.

 

LG G2 Android 4.4.2 Güncelleme Sorunu
LG G2 Android 4.4.2 Güncelleme Sorunu

 

İşte LG G2 Türkiye sayfasına gelen LG Tüketici Şikâyetleri ve LG G2 modelinde görülen sorunlar

 1. Şebeke Sorunları (Çekmeme – Az Çekme)
 2. Ekranda Donmalar – Kendi Kendine Açılıp Kapanmalar
 3. Çift Dokunma İle Açılan Ekranın Açılmaması.
 4. Arama Geldiğinde Ekranın 3 – 8 sn arasında açılması. Öncesinde Karanlık bir ekranla karşılaşmak.
 5. Wi-Fi Bağlantı Sorunları – Hiç Bağlanamama veya Az Bağlantı Gücü
 6. Şarjı sıfırlanan cihazların yeniden açılmaması.
 7. Batarya süresinin 12 Saatten 7-9 Saat arasına düşmesi

 

Birçok tüketici şikayeti de almaya başlayan LG firmasının özellikle sorun yaratan noktalar için acil bir LG G2 Güncellemesi yapması bekleniyor.

Daha önceki senelerde Güncelleme Sıkıntısı sebebiyle büyük bir kullanıcı kaybı yaşayan, LG G serisi ile birlikte bu noktada biraz düzelme kat eden ancak LG G2 Güncellemesinde yine çuvallayan LG firmasının hem yeni bir güncelleme ile LG G2 modelini canlandırması hem de LG G3 modeli ile yaşanan sorunları kökten çözmesi gerekecek gibi görünüyor.

Bakalım LG Türkiye bu konuda bir açıklama yapacak mı?

LG G2 Android 4.4.2 Güncellemesi İle Duvara Tosladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. Merhaba güncellemeyi yaptıktan sonra telefonum cekmemeye başladı.

  Cevapla
 2. 17 Mayıs 2014, 21:53

  Güncelleme sonrasi Video çekimi sonrasi çekimi durdurdugumda 10 saniye kadar ekran ve flaş açık kalıyor. Daha sonra tekrar cekim yapabiliyor veya diğer işlemleri kullanabiliyoruz. Bu sorunu başka yaşayan varmı.

  Cevapla
 3. Sorun yaşayanların kimi de sorundan habersiz!!!

  Cevapla
 4. Esimde bende 32 gb lik g2 kullaniyoruz guncellemeden once batarya konusunda cok memnunduk fakat gunceleen sonra sarj su gibi tukenmeye basladi.

  Cevapla
 5. Esimde bende 32 gb lik g2 kullaniyoruz.guncellemeden once heryerde ovdugum batarya konusu idi fakat guncellemeyi aldiktan sonra sarzi su gibi tukeniyor

  Cevapla
 6. Eskiden batarya performasini begeniyordum ancak guncellemeden sonra gercekten batarya sorun olmaya basladi. Ozellikle mobil veri ve wifi acikken sarj su gibi gidiyo

 7. Telefon belirli zamanlarda kendı kendıne basmaya baslıyor benımle bırlıkte 3 arkadasım aynı sıkıntı ıcerısındeyız. Yalnız bunun la bırlıkte2 hata daha mevcut 3G dusuk gelıyor baya hemde ve tabıkı herkesde aynı olan sıkıntı gelen aramaların 3 4 sanıye gecıkmeyle ekrana dusmesı sarj konusunda fena degıl ama onceden sankı daha rahat gıdıyordu gıbı. ACIL GÜNCELLEME BEKLİYORUZ! oficial yerlere bir çok mail attım. ama bı kacı gerı dondu hep aynı cevap telefonunuzu servıse godnerınız! baska bıldıklerı yok! onca para verıyoruz aldıgımız hızmete bak! telefon hızlı guzel fakat tgelefonu aldıktan sonra sızınle kımse ılgılenmıyuor kendı basınıza çözmeniz gereken sıkıntılar mevcut… LG bu kadar yanı..

  Cevapla
 8. Merhaba ahsedilen problemlerin hiç birini yaşamadım 4.4.2 güncellemesini 23 nisanda yaptım.

  Cevapla
  • Her sorun her kullanıcıda yaşanmadı. Bazı kullanıcılarda sadece 1-2 sorun yaşanırken bazı kullanıcılarda hiç sorun yaşanmadı. Ama genelde yaşanan sıkıntılar bunlar.

   Cevapla