LG G2 Mini Sessiz Sedasız Türkiye’de Satışa Çıktı

LG G2 modelinin küçük kardeşi olan LG G2 Mini modeli geçtiğimiz günlerde Türkiye Pazarında sessiz sedasız satışa başladı.

1.200 TL gibi bir fiyat kademesinden pazara çıkan LG G2 Mini modeli Qualcomm SnapDragon serisi Dört Çekirdekli ve 1,2 Ghz’lik hıza sahip bir işlemci ile pazara çıkmış durumda.

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemine sahip modelde 4.7 inçlik qHD IPS serisi 960*540 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran kullanılmış.

1 GB Ram değerine sahip olan ve 8 GB Dahili Depolama Alanı ile kullanıcı karşısına çıkan modelde Mikro SD Kart desteği de unutulmamış.

8 MP değerinde Arka Kamera ve 1.3 MP değerinden Ön kamera ile tüketici karşısına çıkan LG G2 Mini modeli Knock Code adını verdiğimiz sistemi de bünyesinde barındırıyor.

Bluetooth 4.0, Wi-Fi, HSPA+21 Mbps 3G Bağlantı protokollerini destekleyen model 2440 mAh’lik bir batarya ile tüketici karşısına çıkıyor.

LG G2 Mini Sessiz Sedasız Satışa Çıktı
LG G2 Mini Sessiz Sedasız Satışa Çıktı

LG G2 Mini Biraz Geç Kalmış Durumda

Ülkemizde yavaş yavaş satışına başlanılan modelin birkaç ay öncesinde gelmiş olması satışlarını biraz hızlandırabilirdi.

Ancak LG G3 serisi öncesinde zaten LG G2 modelinin fiyatı 1.300 TL’nin altına inmiş iken 1.200 TL civarından LG G2 Mini modelinin pazara sürülmesi pek bir anlam ifade etmedi.

 

LG G2 Mini Ne Kadar Başarılı Olabilir?

Mini serisinde şu ana kadar Samsung ve Sony dışında firmalar pek başarı yakalamış durumda değiller.

Samsung firması S3 Mini ve S4 Mini modelleri ile satış rekorları kırarken, Sony firması da Mini adı altında sadece ekranı küçülttüğü modeller ile başarılı satış rakamları yakaladılar.

Ancak LG G2 Mini ve HTC One Mini modelleri ne yazık ki geç pazara çıkmaları ve Pahalı Fiyattan satışa girmeleri sebebiyle pek fazla satış yapamadılar.

 

LG G2 Mini Sessiz Sedasız Türkiye’de Satışa Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir