LG G3 Mini Modeline Dair İlk Bilgiler Sızdırıldı

LG G3 ülkemizde satışa çıkmadan bir alt serisi olan LG G3 Mini modelinin de bilgileri basına sızdırıldı.

Deneme ve İnceleme için Hindistan’da bir noktaya gönderilen LG G3 Mini yada kod adı ile LGD722 serisi modelin özellikleri basına sızdırılarak LG G3 Mini hakkındaki ilk elle tutulur bilgiler yayınlanmış oldu.

Firma tarafından LG G3 serisinden hemen sonra pazara sürülmek için çalışmaların sürdüğü LG G3 Mini modelinin özellikleri epey kırpılmış durumda.

LG G3 Mini Sızıntı
LG G3 Mini Sızıntı

LG G3 Mini’nin Teknik Özellikleri

LG G3 Mini modeli 4.5 inçlik HD yapıdaki IPS panele sahip bir ekran ile tüketici karşısına çıkacak gibi görünüyor. Bu durumda da 5.5 inçlik bir LG G3 ile 4.5 İnçlik bir LG G3 Mini modeli pazarda yer alacak.

İşlemci olarak dört çekirdekli SnapDragon 400 serisi kullanılacak gibi görünüyor. İşlemci hızı ise 1.2 GHz veya 1.4 GHz olabilir. Sızan ilk bilgi ise 1.2 GHz olacağı yönünde.

Kamera olarak beklentilerimiz 8 MP Arka Kamera idi. Ancak Hintli sızıntı kaynağı kamera değerini 5 MP olarak belirlemiş durumda. Şuan ki pazarda bulunan ürünlere bakılınca LG G3 Mini modelinin 8 MP değerinde bir kamera ile gelmesi akla daha yatkın.

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemine sahip olacak olan model de 8 GB Dahili Depolama Alanı ve 1 GB Ram kullanılmış durumda. Artı olarak Mikro SD Kart Desteği de cihazla geliyor.

Kasa yapısı olarak LG G3 serisine benzemesi beklenilen modelin batarya değeri ise 2.100 mAh olarak belirlenmiş.

LG G3 Mini
LG G3 Mini

LG G3 Mini’nin Fiyatı Ne Olacak?

Eğer cihaz burada verilen değerlerle pazara çıkarsa LG firmasının bu cihazı satabilmek için 1.000 TL altından satışa sunması gerekecektir.

Çünkü pazara sürülecek olan cihazın eşdeğer modelleri Generel Mobile Discovery, Casper VİA, Samsung Galaxy S3 Mini gibi modeller olacaktır.

Bu noktada da sızan bilgilerin pek yerinde olmadığı, İşlemci ve Kamera noktasında LG G3 Mini modelinin daha kuvvetli geleceği ve ortalama olarak 1.000 – 1.300 TL fiyat seviyesinden Türkiye Pazarında satışa çıkacağını düşünüyoruz.

 

LG G3 Mini Modeline Dair İlk Bilgiler Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir