LG G3 Smart Notice – Akıllı Uyarı Sistemi

LG’nin 2014 Amiral Gemisi olarak pazara sürülen LG G3 modeli birçok yazılımsal özellik ile birlikte geliyor. LG G3 Smart Notice – Akıllı Uyarı Uygulaması da bunlardan sadece birisi.

Bu sistem temel olarak sıklıkla gerçekleştirdiğiniz eylemleri hafızasına alarak sizin emir vermenizi beklemeden işlemleri otomatik olarak tanımlaması ve yapması eylemidir.

Bu sayede de hem sizin zamanınızdan avantaj sağlanmaktadır hem de Batarya Ömrü noktasında oldukça başarılı bir çalışma yapmaktadır.

LG G3 Smart Notice – Akıllı Uyarı Sistemi
LG G3 Smart Notice – Akıllı Uyarı Sistemi

Eve Gelince Wi-Fi Otomatik Açılsın İstemez misiniz?

Smart Notice sisteminde 3 temel hatırlacısı sistemi vardır. Bunlar;

***Arama Kaydı Tabanlı Hatırlatıcı

***Akıllı Temizlik

***Yer Tabanlı Hatırlatıcı

Şeklinde sıralanabilir.

Arama Tabanlı Hatırlatıcı temelde size gelen aramaların telefon tarafından günlük olarak en fazla konuşma yaptığınız süreçte size hatırlatılmasını ön görür.

Misal her gün iş çıkışı telefon görüşmelerini yapan birisiyseniz işte iken gelen bir çağrı bu süreçte size hatırlatılacaktır.

 

Akıllı Temizlik Uygulaması ise size Kullanmadığınız Uygulama ve Oyunları otomatik olarak kaldırma imkânı sağlamaktadır.

Bir hevesle kurduğunuz, 3-4 level atladıktan sonra sıkılıp artık oynamayı bıraktığınız ve 1-2 aydır yüzüne bile bakmadığınız oyunu bir anda LG G3 size hatırlatmakta ve kaldırmak için onay istemektedir.

Bu sayede hem Batarya Ömrü noktasında akıllı bir adım atılmakta hem de size Depolama Alanı açılmaktadır.

 

Yer Tabanlı Hatırlatıcı ise Ofis, Ev gibi günün büyük bölümünü geçirdiğiniz noktaları tanıyarak yapılan uyarılardır.

Misal Evde ve Ofiste Wi-Fi kullanan, dışarı da ise Mobil İnternet kullanan bir LG G3 sahibi bu ayarları yapmadan bulunduğu konumda otomatik olarak Wi-Fi’nin veya Mobil İnternetin kullanılmasını sağlayabiliyor.

 

Hayatı Kolaylaştırma yolunda başarılı bir adım olan Smart Notice – Akıllı Uyarı Sistemi şimdilik LG G3 tarafından sunuluyor olsa da yakın dönemde diğer firmalarda buna benzer veya daha gelişmiş bir sistemi devreye sokacaklardır.

 

LG G3 Smart Notice – Akıllı Uyarı Sistemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Eve gelince wifi acilmasini nasil yapiyoruz

    Cevapla