LG G4 kullanıcılarına yeni güncelleme müjdesi!

LG firmasının uzun bir süredir geri safhalarda bıraktığı 2 nesil önceki akıllı telefonu G4 için, sonunda güncellemesi aktif hale getirildi! Güncellemenin telefona kattığı özellikler ve nasıl yükleneceği haberimizde mevcut!

 

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ailesinde neredeyse bir üvey evlat muamelesi gören ve desteği yönünde büyük sıkıntılar yaşayan G4 akıllı telefonu sonunda beklediği güncellemeyi aldı. LG firması, 2 nesil öncesinin akıllı telefonu olan G4’ü unutmadığını sonunda kanıtlamış oldu ve akıllı telefon Android 7.0 güncellemesini almış oldu.

Bugün içerisinde G4 kullanıcıları ile paylaşılmaya başlanan Android 7.0 Nougat güncellemesi, şuan için sadece ile sınırlı kalmakta ve sadece LG’nin bilgisayar uygulaması ile yüklenebilmekte. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise Android 7.0 Nougat güncellemesinin akıllı telefonunun sadece F500S, F500L ve F500K modelleri için destek vermesi. Bu yüzden bu modellerin dışında kalan diğer G4 akıllı telefonları maalesef ki yeni güncellemesi alamayacaklar.

Ülkemizde de oldukça popüler bir telefon olan LG G4, anlatacağımız yol ile birlikte Türkiye’de de yeni güncellemeyi alabilecek. Ülkemizde bulunan LG G4 kullanıcılarının tek yapması gereken, LG bilgisayar uygulamasında ülke olarak Güney Kore seçili iken ya da XDA Developers üzerinden imaj dosyasını indirtikten sonra uygulama aracığıyla telefonlarını güncellemek.