LG G4 Modelinin Sızan Yeni Özellikleri

LG G4’e ait önemli noktalar açığa çıktı. LG markası tarafından tanıtımı yapılacak olan G4 model cep telefonuna ait olan özellikler 28 Nisan tanıtım gününden önce ortaya çıktı.

Yeni model telefonunun tanıtımının yapılacağı sitedeki bilgiler ele geçirilince LG açıklamadan telefona ait önemli noktalar da merakla bekleyen müşterilerin bilgisine sunuldu.

LG’nin 28 Nisan etkinliği öncesi G4’e ait bütün detaylar ortaya çıktı. LG’nin G4 için hazırladığı bir tanıtım sayfasının keşfedilmesi sonucu ortaya çıkan detaylar daha önceki sızan bilgileri de doğrular nitelikte. Her ne kadar fark edildikten sonra sayfa kaldırılmış olsa da görseller pek çok kişi tarafından indirilip paylaşıldı.

 

 

Daha önceki sızan görsellerde olduğu gibi ön yüzü G3’e oldukça benzeyen modelin arka yüzünde ise bizleri gerçek deri ve plastik arka kapak tasarımları karşılıyor. Kullanıcının tercihine göre çıkarıp değiştirilebilen ve farklı desene sahip deri kapaklarla G4’e biraz daha premium hissiyat ve görüntü kavuşturmak mümkün.

Ekran tarafında daha önce sizler için haberini yaptığımız 5.5 inç boyutta QHD çözünürlüklü IPS Quantum panel yer alıyor LG G3’de yer alana oranla %20 daha fazla renk gamı olan panel aynı zamanda %30 daha parlak. LG G3’de de olduğu gibi değiştirilebilir batarya ve microSD kart desteği sunacak olan LG G4, bu iki kullanıcı dostu özelliği sürdürmeye devam eden ender modellerden biri olacağa benziyor.

Daha önce LG’nin açıkladığı gibi LG üretimi 16MP, f/1.8 maksimum diyafram açıklığına sahip kameranın yer alacağı model aynı zamanda Android Lollipop ile gelen manuel kamera ayarlarını da destek vererek daha profesyonel çekimler elde edilmesini mümkün hale getirecek. LG’nin Slim Arc dizayn adını verdiği tasarım anlayışıyla hazırlanan LG G4 bu sayede 5.5 inç gibi büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen elde rahat bir kullanım imkanı sağlıyor.

Cihazın sitede ölçüleri; 149.1 x 75.3 x 8.9mm olarak belirtilirken ağırlığına ait herhangi bir detay yer almıyor. Her ne kadar sitede belirtilmese de daha önce ortaya çıkan benchmark skorlarına göre Qualcomm’un Snapdragon 808 çözümüyle gelmesi beklenen modelin nihai sürümünde aynı zamanda farklı iddialarda yer alan Snapdragon 810 yongasetini de görebiliriz, telefonun bugüne kadar sızan bilgilerinde 3GB RAM de detaylar arasında bulunuyor.

Yeni tasarım olan LG G4 modeli telefon bir önceki model telefonu olan G3 ile görsel olarak benzer özellikler taşıyor. Bu modelde kullanıcıların rahatlığı için şık deri kapaklar tasarlanmış. İstenilmesi durumunda farklı renklerde kullanım da yapılabilmektedir. Değiştirilebilir batarya ve microSD kart desteği G3 de olduğu gibi G4’e de bulunuyor.

Kaynak: http://www.donanimhaber.com/

LG G4 Modelinin Sızan Yeni Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir