Pasaport Kayıt İşlemleriLG G4 Satışları LG G3 Satışlarının Gerisinde Kalabilir

LG G4 Satışları LG G3 Satışlarının Gerisinde Kalabilir

28 Nisan 2015 tarihinde resmi olarak duyurusu yapılacak olan LG G4 serisinin satış noktasında LG G3 kadar ilgi görmemesi ve rakamların eski seriden aşağıda kalması bekleniyor. LG’nin 28 Nisan’da resmen açıklayacağı G4’e ait birçok özellik hem resmi makamlarca hem de sızıntılar eşliğinde netlik kazandı. Ancak telefona dair hala cevaplanması gereken birçok soru var. Bunların başında […]


28 Nisan 2015 tarihinde resmi olarak duyurusu yapılacak olan G4 serisinin satış noktasında G3 kadar ilgi görmemesi ve rakamların eski seriden aşağıda kalması bekleniyor.

’nin 28 Nisan’da resmen açıklayacağı G4’e ait birçok özellik hem resmi makamlarca hem de sızıntılar eşliğinde netlik kazandı. Ancak telefona dair hala cevaplanması gereken birçok soru var. Bunların başında da işlemci geliyor.

’ün tasarımı artık merak edilmiyor, zira telefon G3’e büyük oranda benziyor. LG burada arka kapakta önemli bir değişime giderek dikişli deri ya da deri görünümlü bir tasarım benimsiyor. Alt bölümdeki görselde bunu net olarak görebilirsiniz.

 

LG G4 Satışları LG G3 Satışlarının Gerisinde Kalabilir
Satışları Satışlarının Gerisinde Kalabilir

 

’ün mobil sektörde ne derece bir etki oluşturacağını şimden kestirmek güç, fakat Seul merkezli IBK Yatırım & Menkul firmasının analistlerinden Lee Seung-woo’ya göre satışları G3’ün gerisinde kalacak.

Lee Seung-woo’ya göre şu an Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge rüzgarı esiyor. Yirmiye aşkın ülkede satışa çıkan telefonlar kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor ve Samsung yıl sonuna kadar 80 milyon Galaxy S6 s6 Edge satmayı planlıyor. LG G4’ün yakın bir dönemde satışa çıkacak olması telefonun satışlarını olumsuz etkileyebilir.

 

LG G4 Arka Kapak
LG G4 Arka Kapak

 

G4’ün satışlarını baltalayacak bir diğer husus ise telefonda kullanılacak işlemci olacak. LG, Snapdragon 810 tecrübesini daha önce G Flex 2 modeliyle yaşadı ve işlemcide meydana gelen sıcaklık sorununu çözüme kavuşturduğunu belirtmişti. Ne var ki Güney Koreli firma amiral gemisi G4’te Snapdragon 808 işlemcisini kullanacak. Analiste göre bu durum kullanıcıların tepkisini çekecektir.

G3 elde ettiği 10 milyonluk satışla LG’nin bugüne dek en fazla satan akıllı telefonu oldu. Telefon ülkemizde de büyük ilgi gördü. ’ün satışa çıktığı ilk dönemlerde her ne kadar kasada çatlama ve şebeke sorunları yaşansa da, ilerleyen dönemlerde bu sorunlar çözüme kavuşturuldu.

 

LG G4 Arka Kapak
LG G4 Arka Kapak

 

Şirket ayrıca G3’te genel anlamda beğenilen bir tasarıma imza attı. G4’te ufak çaplı değişikliklerle bu tasarım sürdürülecek. Özellikle farklı renklerdeki deri arka kapaklar telefonu oldukça havalı gösteriyor. Değiştirilebilir pil, geliştirilen Quad HD ekran, hafıza kart desteği, Galaxy S6’dan daha iyi diyafram açılığına sahip olan16MP arka kamera, 8MP ön kamera ve geliştirilen arayüz G4’ün öne çıkan özellikleri olacak. Üstelik şunu da hatırlatmakta yarar var; geçen yıl G3’ü 2GB RAM/16GB depolama ve 3GB RAM/32GB depolama şeklinde sınıflandıran LG’den 4GB RAM sürprizi de gelebilir.

Son olarak LG G4’ün satışlarını etkileyecek temel noktanın işlemciden ziyade fiyatı olacağını düşünüyorum. 2.000 liranın altında bir fiyatlandırma olduğu takdirde işlemciyi çok az kullanıcı göz önünde bulunduracaktır.

 

LG G4 Arka Kapak
LG G4 Arka Kapak

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/lg-g4-satislari-g3un-gerisinde-kalabilir-27419.html

  2014 Yılında Akıllı Telefonların Tepe Modellerinde FULL HD Ekran Kalmayacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status