LG G4 ve Xperia Z4 Tanıtımı Yapılmadan Görüntülendi!

Önümüzdeki günlerde kullanıcıları için tanıtılacak olan Sony ve LG’nin yeni model akıllı telefonları GFXBenchmark testinde görüldü.

Bu yıl mart ayının başında yeni amiral gemi modellerini piyasaya tanıtan HTC ve Samsung’dan sonra şimdi de LG ve Sony yeni modelleri ile merak konusu oldu.

Mart ayının başında MWC 2015 kapsamında yeni amiral gemi modellerini tanıtan HTC ve Samsung’un ardından tüm gözler LG ve Sony’e çevrildi. 29 Nisanda ülkemizde düzenlenecek bir etkinlik ile yeni amiral gemi modeli G4’ü tanıtacağını duyuran Güney Koreli üretici akıllı telefonuna dair bir kaç bilgiyi de resmen açıkladı.

 

Sony cephesinde ise yeni amiral gemi modellerine dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu iki cihazın haberimize konuk olma sebebi ise GFXBench Manhattan 3.1 testinde görüntülenmiş olmaları. Cihazların GPU’suna yönelik bir test olan GFXBench Manhattan 3.1 testi, cihazınızın en fazla kaç fps’de kaç kare oynatabildiğini ölçüyor.

Test sonuçlarına baktığımızda ise Sony’nin oldukça iyi bir iş başardığını görebiliyoruz.Ancak LG tarafında ise maalesef aynı şeyi söylemiyoruz. Rakiplerine kıyasla biraz geride kalan LG G4’ün Adreno 418 GPU’ya sahip olduğu da  görülebiliyor. Adreno 430 kullanan Xperia Z4, 18 fps’de 1115 kare oynatabilirken LG G4 ise 5.6 fps’de 348 kare oynatabiliyor. Qualcomm’un Snapdragon 810 çipsetini kullanan Xperia Z4’ün ayrıca1080p ekrana sahip olduğu ve Snapdragon 808 çipsetini kullanan LG G4’ünde Quad HD ekrana sahip olduğu da testte yer alan bir diğer bilgi.

29 Nisan da Türkiye’de yapılacak bir etkinlik kapsamında tanıtılacak olan amiral gemi modelleri ile ilgili LG birçok bilgiyi açıkladı. Sony bu konu da henüz resmi bir açıklama da bulunmadı. Bu iki cihazda GFXBench Manhattan 3.1 testinde görüntülendi. Testin sonucunda Sony’nin yeni modeli rakipleri ile kıyaslandığında oldukça iyi durum da görülüyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net

LG G4 ve Xperia Z4 Tanıtımı Yapılmadan Görüntülendi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir