LG G5 Modelinin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu

Vatan Bilgisayar tarafından Ön Siparişe açılan LG G5 modelinin Türkiye Satış Fiyatı da bu sayede ortaya çıkmış oldu.

15 Mart 2016 tarihinde LG Türkiye tarafından yapılacak olan tanıtım sonrasında fiyatı netleşecek olan LG G5 serisi için pazarda 2 farklı fiyat dolaşıyor.

Bu fiyatlardan ilki 2.299 TL civarında idi. Bu fiyat Son Kullanıcı tarafından beğenilmiş olsa da 2,799 TL’lik fiyatta son dönemde konuşulan rakamlar arasında yer almaya başlamıştı.

 

LG G5 Vatan Bilgisayar
LG G5 Vatan Bilgisayar

 

Vatan Bilgisayara 2.799 TL’den Ön Siparişe Girdi

Birçok Teknoloji Satış Sitesinde şuan net bir fiyat olmadan Ön Bilgilendir Formu alınan LG G5 serisi için ilk olarak Vatan Bilgisayar Ön Siparişi aktif etti.

2,799 TL rakamı ile Ön Siparişe giren LG G5 serisinin bu fiyat ile Samsung Galaxy S7 modeliyle eşdeğer bir rakama satışa sunulacağı görünüyor.

Fakat geçtiğimiz senelerde pazara çıkan LG G serisi modellerin rakiplerinden Fiyat olarak daha alt seviyelerde yer aldığı gerçeği de kafamızı karıştırmıyor değil.

Bu noktada Vatan Bilgisayar tarafından açılan Ön Sipariş sürecinin 2.799 TL olmasının ürünün Max. Değeri olabileceği, 2.299 TL ile satışa çıkması durumunda aradaki farkın iade edileceği de dile getirilen bilgiler arasında.

 

LG G5 Türkiye
LG G5 Türkiye

 

Pazara Sızan Bilgiler 2.299 TL Civarında

Birkaç gün önce Sosyal Medya ve Teknoloji Sitelerine sızdırılan haberler arasında G5 serisinin 2,299 TL’den satışa çıkacağı bilgisi yer alıyordu.

Bu sayede 2.799 TL’den satılan Samsung Galaxy S7 modelinden ve yine aynı seviyelerde satışa çıkması beklenilen HTC One M10 modelinden daha uyguna son kullanıcıya ulaşmış olacaktı.

LG G serisinin daha önceki modellerinde de fiyatların rakiplerden daha uygun tutulması sebebiyle birçok kullanıcı bu rakamları makul seviyede görmüştü.

1.999 TL civarından satışa çıkan LG G4 serisinden sonra 300 TL’lik bir zamla 2.299 TL rakamı oldukça olabilir bir rakam gibi görünse de rakipleri gibi 2.799 TL’den satışa çıkması durumunda LG G5 serisinin işi epey zor olacaktır.

Bu alanda hem Samsung Galaxy S7 hem de HTC One M10 modeli ile rekabet etmenin yanında Apple iPhone 6S serisi il de yarışmak zorunda kalacaktır.

Bu durumda da LG G5 modelinin satışları ciddi oranda düşecektir diye düşünüyoruz.

LG G5 Modelinin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir