LG G5 SE Serisinin Özellikleri Sızmaya Başladı

LG G5 modelinin Küçük Ekranlı serisi olması beklenilen ancak beklentilerin ötesinde olacağı görünen LG G5 SE serisi ile alakalı ilk bilgiler gelmeye başladı.

Gelen ilk bilgilere göre Küçük Ekran Beklentisini ne yazık ki boşa çıkacak gibi görünüyor.

Çünkü pazara sürülmesi beklenilen LG G5 SE serisinin LG G5 ile birebir Aynı Kasa Tasarımına sahip olması, donanımsal olarak daha düşük özelliklere sahip olması bekleniyor.

Yani Apple iPhone SE serisinde olduğu gibi Güçlü Donanım – Küçük Ekran yerine Büyük Ekran – Düşük Donanım ile pazara çıkacak ve daha önce ürettiği LG G4 – LG G4C ailesi bir yapılanmaya gidecek.

 

LG G5 SE ve LG G5 Kılıfı
LG G5 SE ve LG G5 Kılıfı

 

LG G5 SE Modelinin Teknik Özellikleri

Pazara SnapDragon 820 serisi işlemci, 4 GB Ram ve 32 GB Dâhili Depolama, 2K Ekran gibi üst seviye özelliklerle çıkan LG G5 serisinden ziyade SE serisi daha düşük donanımsal özelliklere sahip olacak.

Gelen bilgilere göre LG G5 SE serisinin SnapDragon 615 serisi 8 Çekirdekli bir işlemciye, 3 GB Ram Belleğe, 32 GB Dâhili Depolama Alanına, 2.800 mAh’lik bir bataryaya, Çift Arka Kameraya ve Android 6.0 Marshmallow İşletim Sistemine sahip olması bekleniyor.

Donanımsal olarak yarı yarıya düşmenin olmaması sebebiyle yakın dönemde LG G5 modelinin yanında LG G5 SE serisinin ve hemen arkasında da LG G5c veya LG G5 Mini modelinin çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Yine LG G5 Stylus serisi de çok yakında pazarda kendisine yer bulur diye düşünüyoruz.

 

LG G5 SE Serisinin Özellikleri Sızmaya Başladı
LG G5 SE Serisinin Özellikleri Sızmaya Başladı

 

Artan Model Sayısı Satışa Eki Eder mi?

G5 SE serisinin pazara çıkacak olması eğer Fiyat Performans anlamında bir etki yaratmazsa satışa da pek dönüşeceğini sanmıyorum.

LG G5, LG G5 SE, LG G5c ve ŞG G5 Stylus isimleri ile pazara 4 farklı cihaz sunması durumunda müşterilerinde kafasının karışması kuvvetli bir ihtimal.

Şuan pazarda bulunan LG K10 serisinin devamının gelmesi durumunda ise LG cephesinde tıpkı Samsung Cephesinde olduğu gibi bir model karmaşası yaşanabilir.

Ancak bunun satışa ne denli Olumlu ya da Olumsuz bir etki yapacağını ancak ürünlerin Fiyatları ve Özellikleri resmi olarak açıklandığında görüyor olacağız.

LG G5 SE Serisinin Özellikleri Sızmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir