LG G6 Modeli Türkiye’de Satışa Sunuldu

LG firmasının 2017 yılı Amiral Gemisi olan LG G6 modeli resmi olarak Türkiye Pazarında satışa sunuldu.

Samsung Galaxy S8 modelinden birkaç gün sonra resmi satışına başlanılan LG G6 modeli 3.699 TL’lik resmi satış fiyatı ile Teknoloji Mağazaları ve Online Satış Noktaları üzerinden satışa çıktı.

Çıkış sürecinin hemen sonrasında ise 50 TL – 100 TL fiyat indirimleri ile Distribütör Ürünleri de pazardaki yerlerini almaya başladılar.

 

LG G6 & Google Pixel Kasa Karşılaştırması

 

LG G6 Modelinin Birkaç Teknik Özelliği

Yeterli sayıda SnapDragon 835 İşlemci üretimi yapılamadığı için SnapDragon 821 ile pazara çıkan LG G6 modeli 5.7 inçlik 18:9 oranında 2K çözünürlüğünde ve 564 ppi değerinde QHD+FullVision panel ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

Arkada 13 MP + 13 MP şeklinde Çift Ama Kamera kullanan firma ön kısımda ise 5 MP değerinde 100 derece açıya sahip bir selfie kamera kullanmış durumda.

Suya ve Toza Dayanım noktasında IP68 Sertifikasına sahip olan modelin Parmak İzi Okuyucu, HDR10, QuickCharge 3.0 desteklerinin bulunduğunu ve 3.300 mAh’lik bir bataryaya sahip olduğunu da belirtmek gerek.

 

LG G6 Modeli

 

Rakipleri İle Kıyasıya Rekabete Pek Hazır Değil

LG firmasının daha önceki senelerde satışa sundukları LG G4 ve LG G5 modellerinde kullanıcılar ciddi şekilde sorunlar yaşayınca firmanın satış grafikleri de düşmeye başlamıştı.

LG G6 serisinde bu grafikleri yükseltmek isteyen LG firması Samsung Galaxy S8 tarafından peş peşe darbelere maruz bırakıldı.

Önce SnapDragon 835 için Samsung firmasının elini çabuk tutması sebebiyle öncelikli stokları kapan S8 sonrasında ise önce 4.400 TL olarak açıklanan fiyatını 4.000 TL seviyesine çekerek rakibine iyice yaklaşmıştı.

3.700 TL seviyesinden ülkemizde satışa çıkan LG G6 serisi bu anlamda Samsung’un Amiral Gemisi ile sadece 300 TL seviyesinde bir fiyat avantajına sahip ve bu fark birçok kullanıcı için yetersiz sayılıyor.

 

LG G6 Tasarım

LG G6 Modeli Türkiye’de Satışa Sunuldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir