LG Mobil Cihaz Satışlarında Pazarlama Sıkıntıları İle Boğuşuyor

Son dönemde birbirinden başarılı modeller üretmeye başlayan ve kullanıcılarında dikkatini çeken LG firması Beyaz Eşya ve TV sektöründe gösterdiği başarılı Satış ve Pazarlama çalışmasını ne yazık ki Mobil Cihazlar alanında gösteremiyor.

Pazara birkaç ay önce çıkan ve sadece Güney Kore pazarında satışa sunulan, birçok kişi için alınacak telefonlar listesine girmesine rağmen doğru dürüst satışa sunulmadığı için ulaşılamayan LG Optimus G serisi nihayet Dünya Pazarına açılmaya hazırlanıyor.

20 ülkede eş zamanlı olarak satışına başlanması planlanan LG Optimus G serisi sadece bir örnek. Misal LG Nexus 4 serisi cihazlarında birkaç ülke dışında satışlarına henüz yeni başlanıyor. Stok sorunları, pazarlama sıkıntıları ve daha birçok sorun LG firmasının birçok pazarda geride kalmasına sebep oluyor.

Japonya’da tanıtımı yapılan LG Optimus G Pro serisi ile LG üzerindeki bu imajı yıkıp kısa süre içerisinde Dünya Pazarındaki satışlara başlar mı bilemiyoruz ancak LG firmasının Mobil Cihazlar alanında hem Satış hem de Satış Sonrası Hizmetler alanında oldukça büyük bir zafiyet içerisinde olduğu kesin.

LG Mobil Cihaz Satışlarında Pazarlama Sıkıntıları İle Boğuşuyor
LG Mobil Cihaz Satışlarında Pazarlama Sıkıntıları İle Boğuşuyor

Birçok Kullanıcı Güncelleme Bekliyor

 

Son dönemde Türkiye pazarı da dahil olmak üzere LG firmasına ait ürünlere sahip olan kullanıcıların en büyük sorunları ise Yazılım Güncelleme sıkıntısı.

Birçok firmanın Android İşletim Sistemine özel sık güncellemeler ile kullanıcılarını memnun etmesi göz önüne alındığında LG firmasının çok geriden ve yavaş bir şekilde güncelleme çıkarması kullanıcıları için büyük bir sıkıntı haline gelmiş durumda.

Birçok forumda da bu konunun tartışıldığı ve LG alacaklara yapılan ilk uyarının Güncelleme Alamaz veya Geç Alır uyarısının olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Bu durum birçok kullanıcının LG Optimus G serisindeki bir cihaza bile soru işaretleri ile yaklaşması anlamına geliyor.

LG serisinde sadece Google destekli olarak gelen Nexus 4 serisinde güncelleme sıkıntısı yaşamayacaklarını düşünen birçok kullanıcının bu sebeple bu modele yoğunlaşması da bunun net bir göstergesi oldu diyebiliriz.

LG Mobil Cihaz Satışlarında Pazarlama Sıkıntıları İle Boğuşuyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir