LG Nexus 5 Modeli Oldukça Güçlü Bir Donanımla Geliyor

Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Google ve LG tarafından pazara sürülmesi planlanan LG Nexus 5 modeli için oldukça kuvvetli iddialar pazara yayılmaya başladı. Google ve LG işbirliği ile 2013 Ekim ayında pazara sürülmesi beklenilen LG Nexus 5 modelinin SnapDragon 800 İşlemci Ailesine sahip olması bekleniyor. Son dönemde özellikle İşlemciler üzerinde başlayan yoğun savaşlar neticesinde […]Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Google ve LG tarafından pazara sürülmesi planlanan modeli için oldukça kuvvetli iddialar pazara yayılmaya başladı.

Google ve LG işbirliği ile 2013 Ekim ayında pazara sürülmesi beklenilen modelinin SnapDragon 800 İşlemci Ailesine sahip olması bekleniyor. Son dönemde özellikle İşlemciler üzerinde başlayan yoğun savaşlar neticesinde Nexus 5 serisinin de son teknolojiye sahip bir işlemci ile gelecek olması pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Söylentiler arasında ilgi çekici en önemli özellik ise 4K sisteminde Video Kayıt yapabilecek olması geliyor. Günümüzde Full HD Kayıt artık doğal bir hale geldi. TV’lerde başlayan 4K Teknolojisine ve bu alandaki yatırımlar sonrasında Nexus 5 modelinin 4K Video Çekebilir olarak pazara sürülmesi büyük bir ses getirecektir.

  Android 5.1.1 Lollipop Güncellemesi Çok Yakında

Şuanda pazara çıkan 1 GB ve 2 GB Ram oranlarının dışında bu modelde 3 GB Ram olacak gibi görünüyor. Bu durumda özellikle cihaz hızının artması noktasında oldukça iyi bir adım olacaktır.

LG Nexus 5 Modeli Oldukça Güçlü Bir Donanımla Geliyor
Modeli Oldukça Güçlü Bir Donanımla Geliyor

5.3 İnçlik Full HD OLED ekran ile gelmesi beklenilen cihazın SnapDragon 800 İşlemcisi ile birlikte 4 Çekirdek ve 2.3 GHz’lik bir hıza ulaşması bekleniyor. 3 GB Ram ile de birleşince cihazın hızı şuan ki, üst modelleri bile katlayacak seviyeye ulaşmış olacaktır.

OmniVision 16 MP’lik bir kamera ile gelmesi ve 4K Kayıt yapabilmesi beklenirken cihazda LTE Teknolojisi de bulunacak. 3300 mAh’lik bir batarya ile gelmesi beklenilen Nexus 5 serisinin şarj süresi noktasında da sıkıntı yaşatmaması bekleniyor.

Bunun dışında Google firmasının serisinin de ilk olarak LG Nexus 5 modelinde kullanılmasını sağlayabilir. Bu sayede hem LG Nexus 5 serisi Akıllı Telefon hem de İşletim Sistemi tanıtımını tek seferde yapabilir.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status