LG Optimus 7 Modeli de Güncelleme Alamayacak Cihazlar Arasına Girdi

LG Optimus 7 Modeli de Güncelleme Alamayacak Cihazlar Arasına Girdi

firması özellikle birçok birleşeni kendi üreterek kullanmasından dolayı oldukça başarılı ürünler ortaya koyabilen bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Mobil Ürün alanında sunmakta sıkıntı çektiği Güncellemeler kendisi adına çok büyük bir prestij ve satış kaybı halini almaya başladı.

Pazara sunduğu birçok Android İşletim Sistemine sahip cihazı Android 2.2 Froyo veya Android 2.3 Gingerbread sürümünde bırakan ve hiç güncelleme çıkarmayan firması şimdi de Optimus 7 modeli için 7.5 sürümünden 7.8 sürümüne yükseltme çıkarmayacağını duyurdu.

Pazara 8 İşletim Sistemini  çıkması ile birçok kullanıcı Windows İşletim Sistemine sahip cihazlarının güncelleme alıp almayacağı konusunda dikkat kesilirken LG firmasının Yazılım Güncelleme noktasında ki sıkıntıları Android İşletim Sisteminden sonra Windows Mobile İşletim Sistemine de sıçramış oldu.

LG Optimus 7
LG Optimus 7

 

Pazarda hızlı bir şekilde kullanıcı kaybeden LG firmasının yakın dönemde bir çeki düzen içerisine girmesi ve düzenli güncelleme yayınlamaya başlaması şart gibi görünüyor. Ne kadar başarılı cihazlar üretirse üretsin son kullanıcı için Güncelleme imkanı olmaması firma için oldukça büyük bir prestij kaybına sebep oluyor. Bu durum da özellikle ülkemizde Satış Kaybı anlamına geliyor.


YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status