LG Optimus G Pro Modeli Yavaş Yavaş Şekilleniyor

LG firması son dönemde oldukça büyük bir beğeni aldığı Optimus G serisinin ikinci cihazı olan LG Optimus G Pro modeli için çalışmalarını hızlandırmış gibi görünüyor.

Henüz resmi olarak bir bilgi yayınlanmasa da LG Optimus G ve LG Nexus 4 gibi aynı donanımsal özelliklere sahip iki modeli pazara sunan ve oldukça büyük bir satış grafiği yakalayan LG firmasında pazardaki yükselişin devamı için Optimus G Pro çalışmalarında sona gelinmiş gibi görünüyor.

CES 2013 fuarında beklentilerin aksine genelde Akıllı Ev alanında ürünler tanıtan LG firmasının Şubat ayında yapılacak olan WMC 2013 fuarında Giriş ve Orta seviye kullanıcılar için tanıtacağı modellerin yanında Üst Seviye Cihazları arasında yer alacak olan Optimus G Pro modeli de tanıtılacak.

Qualcomm SnapDragon S4 veya 600 serisinden bir işlemci ailesine sahip olması beklenilen Optimus G Pro serisinde 1.7 GHz lik veya 2.0 GHz lik Quad Core İşlemci ve Adreno 320 GPU serisinin kullanılması bekleniyor.

LG Optimus G Pro Modeli Yavaş Yavaş Şekilleniyor
LG Optimus G Pro Modeli Yavaş Yavaş Şekilleniyor

2 GB Ram ile gelecek olan cihazın ayrıca Android 4.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ile değil de Android 5.0 Key Lime Pie İşletim Sistemi ile geleceği dedikoduları da yok değil.

13 MP kamera, 3000 mAh lik batarya, 32 GB Dahili depolama, 64 GB’a kadar arttırılabilir hafıza, LTE, NFC, Dijital TV gibi birçok ek donanımsal özellik ile gelmesi beklenilen ve tasarımsal olarak da adından söz ettirileceği düşünülen LG Optimus G Pro modeli için Şubat ayını beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

LG Optimus G Pro Modeli Yavaş Yavaş Şekilleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir