LG Optimus G Türkiye Satışları Resmi Olarak Başladı

Dünya pazarına 2012 senesinin yaz aylarında çıkan LG Optimus G modeli 8 Mart 2013 tarihinde LG Türkiye tarafından gerçekleştirilen etkinlik ile Türkiye Pazarında satışa çıktı.

5 aylık bir gecikmenin ardından Türkiye pazarına gelen LG Optimus G modeli Dünya Mobil Satışlarında 1 Milyon Adetlik satış barajını geçen modellerden birisi olarak ön plana çıkmayı başarmış durumda.

Daha önce ABD, Japonya ve Güney Kore pazarın da satışa sunulan, Avrupa Pazarına ise yeni giriş yapan model için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi de birkaç gün önce yayınlandı.

LG Türkiye tarafından Çırağan Oteli’nde gerçekleştirilen Basın Toplantısı ile Türkiye Pazarına resmen giriş yapan LG Optimus G modelinin satış fiyatı ise 1799 TL olarak belirlenmiş durumda.

LG Optimus G Türkiye Satışları Resmi Olarak Başladı
LG Optimus G Türkiye Satışları Resmi Olarak Başladı

1.5 Ghz lik Dört Çekirdekli SnapDragon S4 Pro serisi bir işlemciye sahip olan LG Optimus G modeli Adreno 320 GPU ve 2 GB Ram oranı ile göz dolduran ve hali hazırda pazardaki üst modeller arasında kendisine yer bulmayı başaran b ir model olarak ele alınabilir.

Türkiye pazarında oldukça yoğun bir satış yapan Samsung Galaxy S3 modelinden Ram oranı ile bir tık yukarıda olan, Fiyat olarak da aynı fiyat ile satışa çıkan LG Optimus G modelinin Türkiye pazarındaki satışı da hızlı başlayacak gibi görünüyor.

13 MP’lik arka kamerası, 2100 mAh’lik bataryası ile şuan ülkemizde satışı yapılan modelleri ezmeyi başaran Optimus G modelinin 4.7 İnçlik True HD IPs ekranı da oldukça başarılı bir deneyim sunuyor.

32 GB’lık Dahili Hafıza ile gelen modelde ne yazık ki MicroSD Kart Desteği yok. Ancak 32 GB’lık alanda birçok kullanıcı için oldukça yeterli bir alan olarak ön plana alınabilir. Özellikle 8 GB’lık ve 16 GB’lık rakip ürünler düşünüldüğünde 32 GB cihaz için büyük bir artı olacaktır.

LG Türkiye eğer bu sefer başarılı bir satış çalışması başlatır ve ürünlerin arkasında da durmayı başarır ise o zaman LG Optimus G modeli ülkemizde rahatlıkla Samsung Galaxy S3 ve HTC One X modelleri ile yarışır bir hal alacaktır.

LG Optimus G Türkiye Satışları Resmi Olarak Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir