LG Optimus G2 Modeli Yavaş Yavaş Şekillenmeye Başladı

LG, piyasaya Snapdragon S4 APQ8064 işlemciye sahip en güçlü akıllı telefon sloganıyla sürdüğü 4 çekirdekli akıllı telefonu Optimus G modelinin ardından, devam modeli olan LG Optimus G2 modeli için yeni söylentiler başlamıştı.

Alınan bilgilere göre, LG‘ nin yeni amiral gemisi için 5.5 inçlik bir ekran boyutu hazırladığı söyleniyor. LG firmasının şuanda Full HD çözünürlük sunan 5 inçlik paneller hazırladığı zaten biliniyor. LG’ nin çıtayı biraz daha yükselttiğini belirten Güney Kore’ li bir gazete LG’ nin, son kararı en büyük rakibinin Samsung Galaxy S4 kartını gördükten sonraki duruma göre vereceğini vurguluyor.

İddialara göre Samsung, 2013 yılında amiral gemisi olacak cihazı Galaxy S4 modelinde 4.99 inçlik Full HD bir ekran kullanacak. Yeni cihazının panel boyutunu 5.5 inç olarak ayarlayarak LG, Samsung‘ dan bir adım daha öne geçmeyi başarıyor.

LG Optimus G2 Modeli Android 5.0 İle Gelebilir
LG Optimus G2 Modeli Android 5.0 İle Gelebilir

Cihazın temel özelliklerinin;

  • 2 ya da 2.5 GHz hızda çalışacak işlemci
  • Adreno 320 grafik işlemcisi,
  • En az 2 GB bellek,
  • 13 MP Arka Kamera
  • İşletim sistemi olarak Android 5.0 Key Lime Pie
  • Qualcomm MSM8974 çipsetine sahip olacağı da hakkındaki iddialar arasında .

Bu teknik özelliklere sahip bir telefonun piyasada oldukça iddialı bir duruş sergilemesi ise muhtemel. Haziran ayından önce çıkarılacağı düşünülen Optimus G2 modelinin Galaxy S4 modeli ile de sıkı birer rakip olacağı tahmin ediliyor..

LG Optimus G2 Modeli Yavaş Yavaş Şekillenmeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir