LG Türkiye Son Günlerde Konuşulan “Kapanma İddialarına” Yanıt Verdi

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Geçtiğimiz günlerde tarafımızdan da sizlere servisi yapılan “LG Firması Türkiye Hizmetlerini Durduruyor” konulu haberler için LG Türkiye kanadından açıklama geldi.

Basında çıkmaya başlayan “Türkiye Operasyonu Sona Eriyor” başlıklı haberler için LG Türkiye Ofisinden basına bir açıklama yapıldı.

Açıklama da genel olarak Türkiye’de Yeniden Yapılanıyoruz vurgusu yapılırken LG Türkiye Ofisinin kapatılmayacağı açıklandı.

LG Türkiye Satış Mağazası.jpg
LG Türkiye Satış Mağazası.jpg

LG Tarafından Yapılan Basın Açıklaması

LG Electronics Türkiye olarak, son zamanlarda ülke koşullarındaki değişikliklere adapte olmak amacıyla bazı yapısal değişimler gündeme gelmiştir. Ancak bu kesinlikle, LG Türkiye’nin, Türkiye pazarından çekilmesi anlamına gelmemektedir.

LG, Türkiye pazarının 3 kıtanın merkezinde bulunması ve kaliteli işgücüne sahip olması sebebi ile çok önemli olduğunu bilmekte; bu yönde yatırımlarını artırarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu konudaki ciddiyetimiz, 2017 Ocak ayında gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile de anlaşılacaktır.

LG Electronics’in Türkiye operasyonlarını sona erdireceği yönünde çıkan bazı asılsız haberlerin aksine, LG olarak Türkiye’deki operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 

LG Türkiye Son Günlerde Konuşulan “Kapanma İddialarına” Yanıt Verdi
LG Türkiye Son Günlerde Konuşulan “Kapanma İddialarına” Yanıt Verdi

 

LG Logolu Satış Noktalarını Kapatıyor

Son günlerde Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösteren Satış Noktaları kapanmaya başlamış ve bu süreç sonunda LG Türkiye’nin Türkiye Operasyonunu artık Distribütörler üzerinden yürüteceği konuşulmaya başlanmıştı.

LG Türkiye tarafından yapılan açıklama sonrasında bu haberler şimdilik rafa kalkmış durumda.

Ancak bilinen bir gerçek var ki LG son dönemde özellikle Akıllı Telefon Pazarında ciddi bir kan kaybı yaşıyor. Ve gerekli müdahaleler yapılmazsa Türkiye’deki LG Akıllı Telefon Satışları iyice dibe vuracak.

TV sektöründe ciddi bir kullanıcı kitlesi yakalayan, Beyaz Eşya alanında ise Samsung ile Pazar paylarını arttırmaya başlayan LG firmasının ülkemizde Genel Merkez Ekibi ile hizmet vermesi her anlamda kullanıcıları memnun edecektir.

LG Türkiye Son Günlerde Konuşulan “Kapanma İddialarına” Yanıt Verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir