LG V30 ve LG G6 İçin Android 8.0 Oreo Testlerine Başlandı

LG firmasının 2017 yılı Amiral Gemileri olan LG V30 ve LG G6 modelleri için Android 8.0 Oreo Güncellemesinin 2017 yılı bitmeden kullanıcılara gönderilmesi planlanıyor.

Bu kapsamda da LG V30 ve LG G6 modelleri için hazırlanan güncellemenin Beta Testlerine başlandığı bilgisi Geekbench testlerine yansıdı.

Alınan bilgilere göre şu aşamada belirli sayıdaki kullanıcıya gönderilen ve Beta Testleri yapılan güncellemeler yaşanan uyum sorunları halledildikten hemen sonra Aralık ayı içerisinde son kullanıcıya gönderilmeye başlanacak.

 

LG V30 Oreo Testleri

 

LG Firması da Güncelleme Tarihlerini Doğruladı

LG Elektronik tarafından Android 8.0 Oreo Güncellemesi ile alakalı olarak yapılan açıklamada “Aralık ayında V30 için Android 8.0 güncellemesinin yayımlanması bekleniyor. LG G6 da benzer Oreo güncellemesinin aynı zamanda alacak” ifadesi kullanılmış durumda.

Ancak yapılacak olan Beta Testler sonucunda eğer istenilen verim elde edilemezse LG tarafından güncelleme tarihleri biraz daha ertelenerek 2018 Ocak ayına da sarkıtılabilir.

Bu sebeple özellikle güncelleme noktasında hiçbir firma net bir tarih duyurusu yapmamayı tercih ediyor.

 

LG V30 - Android 8.0 Oreo Güncellemesi

 

Alt Modellerde de Güncellemeler Gelecek

Özellikle geçtiğimiz sene pazara sürülen LG V20 ve LG G5 modellerinin de önümüzdeki günlerde Android 8.0 Oreo Güncellemesi alması bekleniyor.

Bu güncellemelerin ise 2018 yılı ilk veya ikinci çeyreğinde kullanıcıların kullanımına sunulmasını beklemek yanlış olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Güncelleme noktasında geçtiğimiz yıllarda kullanıcılarına çok sıkıntılı süreçler yaşatan ve son dönemde ülkemizde ciddi anlamda bir tedarik sıkıntısı yaşamasına rağmen iyi satış rakamları yaşayan LG bakalım Android 8.0 – Oreo Güncellemesi ile kullanıcılarına hızlı ve sorunsuz bir güncelleme deneyimi sunabilecek mi?

LG V30 ve LG G6 İçin Android 8.0 Oreo Testlerine Başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir