LG V30 Modelinde Kavisli OLED Ekran Yapısı Tercih Edilebilir

LG firmasının ikinci Amiral Gemisi olarak karşımıza çıkan V ailesinin 2017 modeli LG V30, Kavisli OLED Ekran yapısı ile bizleri karşılayacak gibi görünüyor.

Samsung tarafından Edge Seri olarak başlayan ve Galaxy S8 ile artık standart tasarım haline gelen Kavisli Ekran yapısı LG tarafından da kullanılmaya hazırlanıyor.

Basına sızan haberlere göre LG firması sektörde giderek artmaya başlayan Kavisli Ekran tüketimi karşısında fabrikalarındaki üretimi bu alanda yoğunlaştırmaya başlamış durumda.

En büyük rakibi Samsung cephesinde de Kavisli Ekran yapısının tutulması ve tüketicilerin bu ekrana ciddi anlamda ısınmaları da LG firmasını bu alanda adım atmaya zorlamaya başlamış gibi görünüyor.

[stextbox id=”info”]LG V20 Üst Düzey Özellikleri İle Resmi Olarak Tanıtıldı[/stextbox]

 

LG V30 - Örnek Görsel

 

Kavisli OLED Ekranlı Modeller Geliyor

AMOLED Ekran Yapısı kullanan Samsung firmasının aksine kendi ürettiği IPS Ekranları cihazlarında kullanan LG firması özellikle son yıllarda OLED Ekran konusunda kendisini epey geliştirdi.

OLED TV modelleri pazarda kullanıcılardan tam not alırken firma bir diğer alan olan Akıllı Telefon sektöründe de rakipleri karşısında adımlar atmayı amaçlıyor.

Bu sebeple de 2017 yılının son çeyreğinde duyurulması planlanan LG V30 modelinde Kavisli OLED Ekran yapısının kullanılması bekleniyor.

Kullanıcılardan gelecek olan geri bildirimler sonrasında ise 2018 yılında pazara çıkacak olan LG G7 modelinde de artık kavisli yapı devam ettirilecek ve tasarım noktasında bazı iyileştirmeler sağlanacak.

[stextbox id=”info”]LG V10 Modeli Türkiye Pazarında Satışa Çıkıyor[/stextbox]

 

LG V30 - Kavisli OLED Ekran

 

LG V Serisi G Serisini Aşmaya Başladı

LG G2 modeli ile yakalanan ivme LG G3 modeli ile biraz düşse de devam etmişti. Ancak LG G4 ve LG G5 modellerinde firma istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı.

Bu süreç içerisinde LG V10 modelini duyuran firma nispeten iyi dönüşler alınca üstüne birçok hediye ile birlikte dayanıklı bir LG V20 modeli ile kullanıcı karşısına çıktı.

3.000 TL seviyesinden ülkemizde satılan LG V20 serisi yine nispeten başarılı bir performans gösterince bir anlamda LG firması her sene 2 Amiral Gemisi üretmeye başlamış oldu.

 

LG V30 Modeli Kavisli OLED Ekran

 

İkinci Ekran Devam Etmeyebilir

Eğer LG V30 modelinde Kavisli OLED Ekran kullanılırsa bu durumda LG V10 ve LG V20 modellerinde kullanılan İkinci Ekran Özelliği rafa kaldırılabilir.

Tabi firma hem Kavisli Ekran hem de İkinci Ekran özelliklerini bir arada kullanmakta isteyebilir. Bu durumda da tasarımda nasıl adımlar atılır bunu zaman gösterecek.

LG V30 Modelinde Kavisli OLED Ekran Yapısı Tercih Edilebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir