LG V30 Plus Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

LG firması tarafından gecikmeli olarak ülkemizde satışa sunulmaya hazırlanılan LG V30 Plus modelinin Türkiye Satış Rakamı belli oldu.

MIL-STD-810G Standartlarında yani Askeri Dayanıklılık Standartlarında üretilen ve tasarımı ve donanımı ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başaran LG V30 Plus modeli 2018 yılı Ocak ayı sonunda Türkiye’de resmi olarak satışa çıkıyor.

İlk olarak Siyah ve Gri renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan modelin Türkiye Satış Fiyatı ise 4.399 TL olarak belirlendi.

 

Amiral Gemisi Sınıfındaki LG V30 Plus

Ülkemizde her ne kadar 4-5 ay gecikmeli olarak satışa sunulsa da şu aşamada LG V30 Plus modelinin teknik özellikleri pazarda satışı yapılan Amiral Gemileri ile eşdeğer seviyede.

SnapDragon 835 serisi işlemci ailesi, Adreno 540 GPU, 4 GB Ram Bellek ve 128 GB Dâhili Depolama alanı, 6 inçlik 18:9 yapıdaki 1440*2880 piksellik çözünürlüğe sahip bir ekran ile tüketici karşısına çıkan V30 Plus modelinde ayrıca 3.300 mAh’lik bir batarya kullanılmış durumda.

Arka kısımda 16 MP ve 13 MP değerinde Çift Kamera barındıran cihazın F/1.6 diyafram aralığına sahip 16 MP değerindeki ana kamerası 3 Eksenli OIS desteğine ve 4K Video çekim desteğine sahip.

Ön kısımda ise F/2.2 diyafram aralığına sahip 5 MP değerindeki Full HD video çekebilen bir kamera kullanılmış durumda.

 

Gecikmeli Geldi, Pazar Payı Kaybı Yaşadı

LG V30 Plus modeli rakiplerinden geç bir tarihte Türkiye Pazarına giriş yapıyor. Bu sebeple de ciddi bir Pazar kaybı yaşamış durumda.

Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde gerek LG G7 modelinin pazara çıkacak olması gerekse de Samsung S9 modellerinin duyurulacak olması şu aşamada tüketicilerin 4.399 TL’yi tek seferde V30 Plus modeline yatırmalarının önündeki en büyük engeller arasında.

Elbette ki LG V30 Plus modelini beğenen ve bekleyen kullanıcılarda vardı ancak bu gecikmeli satış süreci sonunda satış rakamları hangi seviyelerde kalacak onu da zaman gösterecek.

LG V30 Plus Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir