LG ve Samsung’dan SnapDragon 805 Atağı

Güney Kore merkezli iki teknoloji devi artan rekabet şartları ile birlikte SnapDragon 805 İşlemcisi için son kozlarını oynamaya başladılar bile.

Samsung Galaxy S5 ve LG G3 modelleri her ne kadar yeni duyurulmuş olsalar da SnapDragon 801 ile pazara çıkmış olmaları kendileri adına bir eksi olarak yazılmıştı.

Qualcomm firmasının SnapDragon 805 serisini zamanında pazara sürememiş olmasından dolayı bir alt seri olan SnapDragon 801 seri kullanmak zorunda kalan Amiral Gemileri yeni işlemci ile birlikte yeni modelleri de hazırlamaya başladılar.

 

Yeni Modeller Samsung Galaxy F ve LG Vu 4

Samsung Galaxy F ve LG Vu 4 isimleri ile pazara çıkması beklenilen yeni modellerin 2K Ekrana ve SnapDragon 805 serisi bir işlemciye sahip olmalarına kesin gözüyle bakılıyor.

Bunun yanında iki modelde de Alüminyum veya Metal Kasa kullanılacak gibi görünüyor.

LG ve Samsung’dan SnapDragon 805 Atağı
LG ve Samsung’dan SnapDragon 805 Atağı

HTC’de Yeni Modelini Hazırlıyor

Tabi ki bu güç gösterisinde HTC One M8 modeli ile pazarda kendisine yer edinen HTC firması da çalışmalara başlamış durumda.

HTC One M8 Prime adıyla pazara sürülmesi beklenilen modelde de SnapDragon 805 işlemci ve 2K Ekran kullanılması bekleniyor.

 

Güney Kore’de Artık İndirme Hızı 300 Mbps

Tabi ki gelişmelerin bir diğer boyutu ise artık Güney Kore’de aktif halde bulunan LTE Cat 6 sistemi.

Güney Kore GSM Operatörleri tarafından altyapısı tamamlanarak hizmete sunulan bu sistem ile Akıllı Telefonlar ile anlık olarak 300 Mbps veri transferi mümkün olabilecek.

İşte bu noktada da bu altyapıdan faydalanacak olan cihazlara doğan bir ihtiyaç ortaya çıkıyor. SnapDragon 801 ise bu ihtiyacı ne yazık ki karşılayamıyor ve SnapDragon 805 serisine yol açmak durumunda kalıyor.

Bu sebeple de özellikle LG ve Samsung firmaları kendi ülkelerinde belli bir süre kullanılıp daha sonrasında da Global Pazarda satışı yapılacak yeni modelleri için tüm güçleri ile çalışmaya devam ediyorlar.

Bakalım bu yarış sonucunda HTC One M8 Prime modelinin yanında LG Vu 4 ve Samsung Galaxy F modelleri de pazara sürülecek mi?

LG ve Samsung’dan SnapDragon 805 Atağı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir